بوگاتی لاویتور برندهٔ جایزهٔ طراحی کنکورسو دلگانسا

  1. شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۴۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
بوگاتی لاویتور برندهٔ جایزهٔ طراحی کنکورسو دلگانسا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کنکورسو دلگانسا (Concorso d’Eleganza) یک رویداد و گردهمایی خودروهای کلاسیک است که هرساله در هفتهٔ آخر ماه می در سواحل دریاچهٔ کومو در ایتالیا برگزار می شود. امسال در این رویداد بوگاتی La Voiture Noire جایزهٔ طراحی کنکورسو دلگانسا را دریافت کرده است. لاویتور که در نمایشگاه ژنو امسال رونمایی شد، خودرویی تک ساخت است که به مناسبت جشن ۱۱۰ سالگی بوگاتی و همین طور ادای احترام به مدل افسانه ای بوگاتی تایپ ۵۷SC آتلانتیک ساخته شده است. این خودروی شخصی ژان بوگاتی بود که در طول جنگ جهانی دوم ناپدید شد و هیچ کس نفهمید دقیقاً چه اتفاقی برای آن افتاده است.

La Voiture Noire که در زبان فرانسوی به معنای خودروی سیاه است، بر اساس بوگاتی شیرون ساخته شده و از همان پیشرانهٔ ۸ لیتری W۱۶ چهار توربو استفاده می کند که خروجی آن بدون تغییر باقیمانده و همچنان همان ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می کند. لاویتور عنوان گران ترین خودروی جدید تاریخ را هم در اختیار دارد زیرا گفته شده مالک آن برای خریدش ۱۶.۷ میلیون یورو پرداخت کرده است. هنوز به طور دقیق مشخص نیست خریدار این اعجوبه چه کسی است اما شایعاتی به رئیس سابق گروه فولکس واگن آقای فردیناند پچ اشاره کرده اند که البته هنوز تأیید یا رد نشده است.

بوگاتی لاویتور برندهٔ جایزهٔ طراحی کنکورسو دلگانسا

ساخت لاویتور اما به پایان نرسیده است و هنوز با تکمیل شدن فاصله دارد. به گفتهٔ رئیس بخش ارتباطات بوگاتی آقای «تیم براوو» برای کامل شدن فرایند ساخت این خودرو و تحویل آن به خریدار هنوز دو سال و نیم دیگر زمان نیاز است. خودرویی هم که در تصاویر دیده می شود یک پروتوتایپ است که برای حضور در نمایشگاه ها به یک موتور الکتریکی کوچک مجهز شده است؛ بنابراین اگر آقای پچ واقعاً خریدار این بوگاتی گران قیمت باشد برای تحول گرفتن آن باید صبر زیادی داشته باشد.

بوگاتی لاویتور برندهٔ جایزهٔ طراحی کنکورسو دلگانسا