بازگشت شورلت تریل بلیزر به ایالات متحده در قالب کراس اووری کامپکت

  1. یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
بازگشت شورلت تریل‌بلیزر به ایالات‌متحده در قالب کراس‌اووری کامپکت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تا حدود ۱۰ سال پیش، شورلت تریل بلیزر به عنوان یک اس یووی میان سایز در بازار ایالات متحده عرضه می شد و در سال ۲۰۰۹ تولید آن خاتمه یافت. البته نسل دوم این خودرو برای عرضه در بازارهای خارج از ایالات متحده مثل آمریکای جنوبی تولید شد. حال اما تریل بلیزر بار دیگر به ایالات متحده بازگشته است ولی این بار به یک کراس اوور کامپکت تبدیل شده که بین مدل های ترکس و اکوئناکس قرار می گیرد. تریل بلیزر جدید برای اولین بار در نمایشگاه شانگهای رونمایی شد و حالا هم زمان با معرفی بیوک انکور GX برای بازار ایالات متحده، نسخهٔ آمریکایی تریل بلیزر هم معرفی شده است.

نسخهٔ آمریکایی تریل بلیزر که در ظاهر تقریباً به طور کامل با نسخهٔ چینی یکسان است، در جلو با جلوپنجرهٔ برجسته ای که با چراغ های باریک احاطه شده است تا حدودی به مدل بزرگ تر بلیزر شبیه به نظر می رسد. در پروفیل جانبی این کراس اوور جدید نیز پوشش های پلاستیکی، خطوط جانبی سیال و سقف تقریباً تخت دیده می شود. برای تریل بلیزر نسخهٔ اسپرت RS هم ارائه خواهد شد که ویژگی هایی مثل رنگ سقف متفاوت را به همراه دارد. در داخل این ماشین صفحه آمپر آنالوگی به چشم می خورد که یک نمایشگر دیجیتالی کوچک در میانهٔ آن جای گرفته است. صفحه نمایش سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در میانهٔ داشبورد، دکمه های کنترلی ساده و تریم کرومی هم ازجملهٔ دیگر ویژگی های کابین این خودرو هستند.

بازگشت شورلت تریل بلیزر به ایالات متحده در قالب کراس اووری کامپکت

سیستم هایی مثل ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابر پیاده، سیستم حفظ حرکت میان خطوط و هشدار خروج از خط ازجملهٔ تجهیزات ایمنی استاندارد تریل بلیزر هستند درحالی که امکان سفارش تکنولوژی های ایمنی بیشتری همچون سیستم کمک پارک و کروز کنترل تطبیقی هم برای آن وجود دارد. شورلت فعلاً جزئیات بیشتری از تریل بلیزر اعلام نکرده و فعلاً پیشرانه های آن مشخص نیستند اما انتظار می رود موتورهای ۱.۵ لیتری توربوشارژ و ۲ لیتری توربوشارژ مدل اکوئناکس برای این کراس اوور جدید ارائه شوند. برای انتقال نیروی این موتورها هم گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک می تواند مورداستفاده قرار گیرد درحالی که ارائهٔ سامانهٔ چهارچرخ محرک برای آن نیز تقریباً قطعی به نظر می رسد. شورلت تریل بلیزر از اوایل سال آینده با مدل ۲۰۲۱ به بازار عرضه می شود و قیمت و اطلاعات کامل آن هم در همان زمان اعلام خواهد شد.