تصاویری احتمالی از سدان پرچم دار دی اس ۸، رقیبی برای E کلاس و سری ۵

  1. یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۰۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تصاویری احتمالی از سدان پرچم‌دار دی‌اس 8، رقیبی برای E کلاس و سری 5
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خودروسازان فرانسوی سال ها است که از بخش سدان های لوکس خارج شده اند اما برند لوکس گروه پژو-سیتروئن یعنی دی اس قصد دارد به زودی با یک سدان لوکس پرچم دار به این بخش وارد شده و با بزرگان آلمانی یعنی ب ام و سری ۵، مرسدس بنز E کلاس و آئودی A۶ خصوصاً در چین به رقابت بپردازد. شایعه شده این سدان لوکس فرانسوی، دی اس ۸ نام دارد و اواخر امسال در بازار چین عرضه می شود درحالی که احتمالاً در سال ۲۰۲۰ در بازار اروپا هم عرضه خواهد شد. تاکنون هیچ تصویری از سدان پرچم دار دی اس دیده نشده بود اما حالا دو تصویر منتشر شده که گفته می شود متعلق به دی اس ۸ است.

با توجه به این تصاویر، شکل و فرم کلی دی اس ۸ شباهت زیادی نسخهٔ کشیدهٔ پژو ۵۰۸ دارد که در نمایشگاه گوانگژو ۲۰۱۸ صرفاً برای بازار چین معرفی شد به گونه ای که پروفیل جانبی و فرم اتاق آن دقیقاً با پژو یکسان به نظر می رسد. به همین دلیل شاید این سدان لوکس در اصل نسخهٔ ری بج شدهٔ پژو ۵۰۸ L باشد. بااین حال طراحی جلو و عقب دی اس ۸ ویژگی های خاص دی اس را دارد و همان جلوپنجرهٔ شش ضلعی که در محصولات اخیر این برند لوکس دیده ایم به همراه دی لایت های LED منحصربه فردی که در کراس اوور دی اس ۳ کراس بک کار شده بود در اینجا هم به چشم می خورند. انتظار می رود دی اس ۸ مثل پژو ۵۰۸ پنجره های بدون قاب و فرم فست بک داشته باشد درحالی که گفته شده درب صندوق بار آن هم از نوع لیفت بک خواهد بود. به نظر می رسد دستگیرهٔ درهای سدان پرچم دار دی اس نیز از نوع Pop Out (دستگیره هایی که در حالت عادی داخل در هستند اما هنگام باز کردن در از جای خود بیرون می آیند) باشند اما با توجه به کیفیت پایین تصاویر نمی توان این ویژگی را قطعی دانست.

تصاویری احتمالی از سدان پرچم دار دی اس 8، رقیبی برای E کلاس و سری 5

فعلاً از پیشرانه های دی اس ۸ هم اطلاعاتی در دست نیست اما احتمالاً به موتور ۱.۶ لیتری ۲۲۵ اسب بخاری پژو ۵۰۸ مجهز خواهد شد. علاوه بر این، احتمال تجهیز این سدان لوکس به قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی ۴۰۰ اسب بخاری کانسپت پژو ۵۰۸ Sport Engineered هم وجود دارد. احتمالاً این سدان پرچم دار دی اس در نمایشگاه گوانگژو ۲۰۱۹ در ماه نوامبر رونمایی و مدت کوتاهی بعد در بازار چین عرضه خواهد شد. دی اس ۸ احتمالاً در سال ۲۰۲۰ هم به بازار اروپا خواهد رسید تا پس از چندین سال غیبت، بار دیگر فرانسوی ها در بخش سدان های لوکس حضور یافته و با برندهای آلمانی به رقابت بپردازند.