انتشار تصاویر بدون پوشش از کراس اوور جدید کیا سلتوس

  1. یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
انتشار تصاویر بدون پوشش از کراس‌اوور جدید کیا سلتوس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کیا در حال آماده سازی کراس اوور کوچکی بنام سلتوس است که حالا تصاویر کاملاً بدون پوششی از آن منتشر شده و طراحی آن کاملاً مشخص شده است. البته کیا با رونمایی از کانسپت SP در اوایل سال جاری پیش نمایشی از این کراس اوور جدید را ارائه کرد و حالا با توجه به این تصاویر می توان دید که سلتوس در طراحی بیرونی تا حد زیادی به این کانسپت وفادار مانده است. این خودرو در خانوادهٔ کراس اوورهای کیا بین مدل های استونیک و اسپرتیج قرار می گیرد.

بخش جلویی سلتوس با جلوپنجرهٔ مشکی رنگ با زه کرومی و چراغ هایی با فرم خاص، تقریباً به طور کامل با کانسپت SP یکسان است درحالی که در عقب نیز تقریباً همین داستان جریان دارد به گونه ای که در این قسمت چراغ های تیزی کار شده که با یک قطعهٔ نقره ای به هم متصل شده اند و فرم دیفیوزر نقره ای و دو سر اگزوز درون سپر هم شباهت زیادی با کانسپت SP دارد.

انتشار تصاویر بدون پوشش از کراس اوور جدید کیا سلتوس

یکی از ویژگی های جالب سلتوس طرح دورنگ سفید و مشکی براق بدنهٔ آن است درحالی که رینگ های اسپرت و تهاجمی نقره ای و مشکی رنگ آن با بخش مرکزی قرمزرنگ نیز جلب توجه می کنند. فعلاً تصویری از داخل این کراس اوور جدید وجود ندارد اما اوایل ماه جاری طرح اولیه ای منتشر شد که پیش نمایشی از کابین سلتوس را نشان می داد. در این تصویر یک صفحه نمایش سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در بالای داشبورد، غربیلک فرمان اسپرت سه پره و صفحه آمپری آنالوگ با نمایشگر میانی دیده می شود.

انتشار تصاویر بدون پوشش از کراس اوور جدید کیا سلتوس

فعلاً اطلاعاتی از پیشرانه های سلتوس در دست نیست اما با توجه به اندازه اش، احتمالاً از پیشرانه های ۲ لیتری تنفس طبیعی کیا سول و ۱.۶ لیتری توربوشارژر فورته استفاده خواهد کرد. سلتوس در ابتدا در بازار داخلی کرهٔ جنوبی عرضه می شود اما گفته شده از نیمهٔ دوم سال جاری به بازارهای جهانی هم راه پیدا خواهد کرد. بااین حال هنوز به طور قطعی مشخص نشده که این کراس اوور جدید کره ای در بازار ایالات متحده هم عرضه خواهد شد یا نه.

انتشار تصاویر بدون پوشش از کراس اوور جدید کیا سلتوس