مرسدس AMG GT۷۳ با ۸۰۰ اسب بخار به جنگ پورشه پانامرا می رود

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
مرسدس AMG GT73 با 800 اسب بخار به جنگ پورشه پانامرا می‌رود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مرسدس-آام گ دو سال پیش با معرفی کانسپت GT ۴ در نمایشگاه ژنو، رویکرد کاملاً جدیدی را برای محصولات آیندهٔ خود نشان داد که آن استفاده از نیروی الکتریسیته بود زیرا این کانسپت به قوای محرکه ای هیبریدی متشکل از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربو و یک موتور الکتریکی در عقب مجهز شده بود که مجموعاً ۸۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کرد؛ اما بااین حال تاکنون چنین قوای محرکه ای برای GT ۴ تولیدی ارائه نشده و در حال حاضر قوی ترین نسخهٔ این خودرو مدل GT۶۳ S است که از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربو با ۶۴۰ اسب بخار قدرت استفاده می کند.

حال اما اتوکار گزارش داده است که مرسدس در حال کار بر روی نسخهٔ هیبریدی این خودرو با نام GT۷۳ است که قدرت فوق العاده ای برابر با ۸۰۰ اسب بخار داشته و پرچم دار جدید خانوادهٔ این کوپهٔ چهاردر خواهد بود. این مدل یکی از اولین محصولات هیبریدی واقعی مرسدس-آام گ خواهد بود. اتوکار، عکاسان جاسوس پروتوتایپی از GT۷۳ را در حال آزمایش دیده اند که در سکوت کامل حرکت می کرده است. این یعنی GT۷۳ در حالت الکتریکی قرار داشته و احتمالاً برای مدت کوتاهی توانایی کار به صورت تمام الکتریکی را دارد.

مرسدس AMG GT73 با 800 اسب بخار به جنگ پورشه پانامرا می رود

این سوپرسدان قدرتمند به لطف گشتاور فوری موتور الکتریکی احتمالاً شتابی زیر ۳ ثانیه خواهد داشت و با استفاده از سیستم هیبریدی خود می تواند تا ۵۰ کیلومتر را به صورت تمام الکتریکی طی کند. مرسدس بنز در طول تاریخ خود از عدد ۷۳ برای چند محصول بسیار خاص و فوق العاده کمیاب مثل SL۷۳ استفاده کرده است اما احتمالاً در آینده بیشتر شاهد استفاده از این عدد در محصولات این شرکت خواهیم بود زیرا علاوه بر GT۷۳، ممکن است مدل های پرچم دار G کلاس و S کلاس هم با نام G۷۳ و S۷۳ ارائه شوند.

مرسدس AMG GT73 با 800 اسب بخار به جنگ پورشه پانامرا می رود

GT۷۳ پاسخ مستقیم مرسدس بنز به پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid محسوب می شود که به قوای محرکه ای هیبریدی مجهز است. البته پورشه تنها ۶۸۰ اسب بخار قدرت دارد و GT۷۳ با ۸۰۰ اسب بخار قدرت بر آن کاملاً برتری خواهد داشت. اتوکار، این سوپرسدان آلمانی اوایل سال آینده معرفی خواهد شد و احتمالاً به طور قابل توجهی گران تر از GT۶۳ S کنونی با قیمت ۱۵۹ هزار دلار خواهد بود. این در حالی است که هم اکنون قیمت پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid از ۱۸۶ هزار دلار آغاز می شود.