ادعای وکیل گوسن در نقض حقوق او در زندان

  1. سه شنبه ۱۴ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۵۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
ادعای وکیل گوسن در نقض حقوق او در زندان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تاکاشی تاکانو وکیل کارلوس گوسن ادعا کرده شرایط موجود در بازداشتگاه و زندان مدیرعامل اسبق نیسان به گونه ای بوده که ناقض حقوق بشر به حساب می آید.

گفته می شود گوسن حق ملاقات با همسر خود در حضور وکلا را نداشته و حتی نمی توانسته با او به صورت تلفنی صحبت کند. دادستان های ژاپنی ادعا می کنند این کار به منظور جلوگیری از امحای اسناد، مدارک و شواهد ضروری بوده است.

ادعای وکیل گوسن در نقض حقوق او در زندان


تاکانو اخیراً گفته است:
این منصفانه نیست. شرایط یاد شده غیرعادی و ظالمانه بوده است.

تاکانو به دنبال بهبود شرایط حبس گوسن بوده اما دادگاه چنین چیزی را قبول نکرده است. دادگاه عالی ژاپن نیز درخواست او در ماه پیش را رد کرده اما وکیل گوسن می گوید او به ارائه ی درخواست های جدید ادامه خواهد داد تا سرانجام دادگاه عالی ژاپن جنبه های حقوق بشری بازداشتگاه گوسن را مدنظر قرار دهد.

وکلای گوسن اخیراً دادخواستی تهیه کرده و در آن اعلام کرده اند جلوگیری از ملاقات گوسن با همسرش نقض آشکار حقوق بشر محسوب می شود. گوسن در هفته های پیش در دادگاه دیده شده تا درباره ی اتهاماتش توضیح دهد. معمولاً زندانی شدن متهمان در ژاپن چند ماهی طول می کشد و متهم در این مدت باید در بازداشتگاه به سر ببرد.

گوسن که یکی از باسابقه ترین مدیران اجرایی صنعت خودروست ماه نوامبر بازداشت و اتهامات سنگینی نیز به او وارد شد. یکی از اتهامات او خیانت درامانت و سو استفاده از منابع مالی نیسان بوده است.

ادعای وکیل گوسن در نقض حقوق او در زندان

گوسن با رد تمامی اتهامات خود گفته که این امر دسیسه ی مدیران نیسان بوده است. البته او امیدوار است که اتهامات خود تبرئه شود اما بیش از ۹۹ درصد پرونده های تشکیل شده در دادگاه های ژاپن به محکومیت متهمان منجر شده است.