مرسدس EQE الکتریکی به جنگ تسلا مدل S می رود!

  1. سه شنبه ۱۴ خرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۱۹ (۱ سال،۳ ماه قبل)
مرسدس EQE الکتریکی به جنگ تسلا مدل S می‌رود!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

EQC اولین عضو از خانواده ی گسترده ی EQ بوده و این محصولات الکتریکی در آینده کاملاً متنوع خواهند بود. ستاره ی سه پر دنیای خودرو قبلاً با هاچبک جمع وجور EQA پیش نمایشی از عضو پایه ی این خانواده داشته و همچنین اقدام به رونمایی از EQV داشته است. ما همچنین می دانیم که نسخه ی تمام الکتریکی شاسی بلند GLB در سال ۲۰۲۱ و با نام EQB عرضه خواهد شد و البته باید به سدان پرچم دار EQS هم اشاره کنیم که به عنوان S کلاس خودروهای الکتریکی مرسدس عمل خواهد کرد.

اما حالا خبر آمده مرسدس در حال کار روی خودرویی با نام EQE است که اتوکار تولید آن را از روی سند منتشر شده توسط وزارت اطلاعات و تکنولوژی چین متوجه شده است. این خودرو که با کد V۲۹۵ تولید می شود ظاهراً طول کمتری از سدان E کلاس خواهد داشت اما فضای کابین آن مشابه S کلاس خواهد بود.

گفته می شود سدان EQE ارتفاع بیشتری در مقایسه با E کلاس خواهد داشت و تنها با سیستم چهار چرخ محرک عرضه خواهد شد. یک پیشرانه ی الکتریکی چرخ های جلو را به گردش درخواهد آورد و پیشرانه ی الکتریکی دیگری هم روی اکسل عقب نصب خواهد شد. همچنین گفته شده تولید نسخه ی دیفرانسیل عقب و اسپورت از این سدان الکتریکی در دستور کار قرار داشته و اگر چراغ سبز تولید را دریافت کند در سال ۲۰۲۲ آن را خواهیم دید.

Der neue Mercedes-Benz EQC | Oslo 2019 // The new Mercedes-Benz EQe 2019

باید خاطرنشان ساخت قدرت ترکیبی این دو پیشرانه بیش از خروجی ۴۰۲ اسب بخاری و گشتاور ۷۶۵ نیوتون متری EQC یاد شده خواهد بود. به لطف پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی باتری، تخمین زده شده EQE برد ۶۰۰ کیلومتری خواهد داشت.

مرسدس EQE الکتریکی به جنگ تسلا مدل S می رود!

رقیب بالقوه ی تسلا مدل S پر از تکنولوژی هایی همچون فرمان پذیری چهار چرخ و سیستم تعلیق با سواری نرم خواهد بود. EQE همچنین از سیستم رانندگی نیمه خودکار بسیار پیشرفته و تجهیزات ایمنی متنوع سود خواهد برد.

مرسدس EQE الکتریکی به جنگ تسلا مدل S می رود!

خودروی یاد شده در آلمان و در کارخانه ی جدید ۵۶ در زیندل فینگن روی خط تولید خواهد رفت.

مرسدس EQE الکتریکی به جنگ تسلا مدل S می رود!