خداحافظی قریب الوقوع با فورد فیوژن اسپورت

  1. پنجشنبه ۱۶ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۱۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
2017 Ford Fusion Sport
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مرگ سدان ها اتفاق ناگواری برای طرفداران خودرو بوده و خودروسازان نیز سریع تر از زمانی که استیشن ها را حذف کردند به دنبال خداحافظی با این خودروها هستند. البته این حرکت به صورت کج دار و مریز در حال انجام بوده و برخی مدل ها شانس زیادی برای ادامه ی تولید دارند؛ اما خب همه ی سدان ها خوش شانس نبوده و به نظر می رسد این بار نوبت فورد فیوژن اسپورت رسیده که با بازار وداع کند. بنا کارز دایرکت، فورد مدل سال ۲۰۲۰ فیوژن اسپورت را تولید نخواهد کرد.

یکی از سخنگویان فورد اعلام کرده حذف این خودرو به تمرکز بیشتر شرکت روی خواسته های آتی مصرف کنندگان کمک خواهد کرد. البته حتی طرفداران فیوژن نیز باید زودتر به نمایندگی های نزدیک خود مراجعه کنند زیرا مدل سال ۲۰۲۰ آخرین سالی است که این سدان دوست داشتنی تولید می شود. بد نیست بدانید فیوژن در سال ۲۰۰۵ و به عنوان خودرویی با مدل سال ۲۰۰۶ معرفی شده بود.

اما چیزی که باعث جذابیت فیوژن اسپورت در زمان معرفی در سال ۲۰۱۷ شده بود قوای محرکه ی آن بود. زیر کاپوت این خودرو پیشرانه ی ۶ سیلندر ۲.۷ لیتری اکوبوست با قدرت ۳۲۵ اسب بخاری و گشتاور ۵۱۵ نیوتون متری قرار دارد. این نیرو از طریق گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به تمامی چرخ ها منتقل می شود. حالا بدون وجود فیوژن اسپورت قوی ترین پیشرانه ی در دسترس برای فیوژن نسخه ی ۲ لیتری اکوبوست با خروجی ۲۴۵ اسبی و گشتاور ۳۷۲ نیوتون متری خواهد بود.

Ford Fusion

فورد هرگز باعث تمایز قابل توجه فیوژن اسپورت از دیگر نسخه ها نشده است. این خودرو از برخی ریزه کاری ها همچون رینگ های ۱۹ اینچی و چهار خروجی اگزوز سود برده اما خب قیمت بالایی هم داشته و بهای پایه مدل ۲۰۱۹ آن برابر با ۴۱۰۱۰ دلار می باشد. داخل کابین هم چیز خاصی وجود نداشته و مشابه مدل های استاندارد است.

خداحافظی قریب الوقوع با فورد فیوژن اسپورت

خداحافظی قریب الوقوع با فورد فیوژن اسپورت

خداحافظی قریب الوقوع با فورد فیوژن اسپورت

خداحافظی قریب الوقوع با فورد فیوژن اسپورت

خداحافظی قریب الوقوع با فورد فیوژن اسپورت


خداحافظی با فیوژن اسپورت تنها پیش نمایشی از حذف کامل این خانواده از سبد محصولات فورد است. خودروسازان توجه ویژه ای به کراس اوورها، پیکاپ ها و شاسی بلندها نشان می دهند و مدل های کم بازدهی همچون فیوژن که فروش کمی دارند قربانی این روند می شوند.