پیش نمایش رسمی کیا Xceed جدید

  1. پنجشنبه ۱۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۰۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
پیش‌نمایش رسمی کیا Xceed جدید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

درحالی که کراس اوور جمع وجور و جدید کیا سلتوس روانه ی بازارهای آمریکای شمالی، هند و دیگر نقاط جهان خواهد شد اروپایی ها خود را آماده ی میزبانی از Xceed می کنند. این خودرو چهارمین عضو خانواده ی Ceed بوده و قبل از این شاهد تولید نسخه های هاچبک، استیشن و شوتینگ بریک پروسید بوده ایم. آیا این خودروی جدید با استونیک کوچک تر همپوشانی خواهد داشت؟ به نظر نمی رسد که کیا چنین فکری کرده باشد بنابراین این دو خودرو به آرامی در کنار هم زندگی خواهند کرد.

کیا فعلاً تصویری از این خودرو را که نشان دهنده ی پروفایل جانبی بوده منتشر کرده است. Xceed در این تصویر از رنگ جالبی برخوردار بوده و به نظر می رسد که نسخه ی قدبلندتر از Ceed هاچبک بوده و خیلی به یک کراس اوور واقعی نمی ماند. این خودرو هم از شاخصه های مشخص کراس اوورها یعنی پوشش پلاستیکی بدنه، سیستم تعلیق با ارتفاع بیشتر، ریل های سقف و پوشش محافظتی زیر درب ها استفاده می کند.

به منظور تمایز هرچه بیشتر این خودرو از نسخه هاچبک ۵ درب، طراحان کیا که در مرکز طراحی اروپایی این شرکت مشغول بکار هستند اقدام به اصلاح خط سقف نموده اند تا ظاهری بهتر ایجاد شود. شاید نتوان با ظاهر کوپه مانند اشاره شده در بیانیه ی خبری کیا موافق بود اما خب حداقل طراحی این خودرو در بخش سقف مشابه مدل هاچبک نیست.

پیش نمایش رسمی کیا Xceed جدید

کیا وارد جزئیات نشده اما به نظر می رسد بخش های فنی این خودرو از دیگر اعضای خانواده ی Ceed گرفته خواهند شد. انتظار می رود پیشرانه ی ۳ سیلندر ۱ لیتری توربوی ۱۱۸ اسبی نیروبخش مدل پایه باشد و نسخه های گران تر از پیشرانه ی ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری ۱۳۸ اسب بخاری استفاده کنند. شاید کیا نسخه ی دیزلی ۱۱۴ اسبی و مدل پلاگین هیبریدی Xceed را نیز عرضه کند. احتمالاً دو گیربکس ۶ سرعته دستی و ۷ سرعته اتوماتیک نیز با این پیشرانه ها همراه خواهند بود.

پیش نمایش رسمی کیا Xceed جدید

کیا Xceed علیرغم ظاهر کراس اووری خود طبق انتظارات تنها به صورت دیفرانسیل جلو عرضه خواهد شد چراکه هیچ یک از دیگر مدل های Ceed دارای سیستم چهار چرخ محرک نیستند. اگر خواهان خودرویی چهار چرخ محرک هستید باید اسپورتیج را بخرید.

پیش نمایش رسمی کیا Xceed جدید

پیش نمایش رسمی کیا Xceed جدید

پیش نمایش رسمی کیا Xceed جدید