رکورد زنی توک توک سه چرخه در پیست نوربرگ رینگ!

  1. شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
رکورد زنی توک توک سه‌چرخه در پیست نوربرگ‌رینگ!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پیست نوربرگ رینگ آلمان که به جهنم سبز شهرت دارد و شاید بتوان آن را مشهورترین پیست دنیا دانست، مکانی برای آزمایش و رکورد زنی سریع ترین خودروهای دنیا است. با مطرح شدن رکورد زنی در نوربرگ رینگ به احتمال زیاد خودروهایی مثل لامبورگینی و پورشه به ذهن متبادر می شوند اما به تازگی خودرویی در این پیست اقدام به ثبت رکورد کرده که هیچ سنخیتی با سوپراسپرت های مذکور ندارد و هرگز خودروی سریعی نیست. این رکورد توسط خودروی سه چرخ توک توک به ثبت رسیده است!

این توک توک که به پیشرانهٔ بنزینی مجهز است، مسافت ۲۰ کیلومتری یک دور پیست نوربرگ رینگ را در مدت ۳۱ دقیقه و ۴۹ ثانیه طی کرده و رکورد سریع ترین توک توک جهنم سبز را به نام خود ثبت نموده است! رکوردی که هیچ کس فکرش را هم نمی کرد! برای انجام این رکورد زنی، یک رانندهٔ مسابقهٔ ناشناس با لباسی سفیدرنگ پشت فرمان توک توک و دو سرنشین هم در صندلی عقب آن نشسته اند. با انجام یک محاسبهٔ ریاضی ساده می توان فهمید توک توک یک دور پیست را با متوسط سرعت تنها ۳۸ کیلومتر بر ساعت طی کرده است.

رکورد زنی توک توک سه چرخه در پیست نوربرگ رینگ!

بااین حال هرچند ۳۸ کیلومتر بر ساعت به هیچ عنوان سرعت زیادی نیست اما به گفتهٔ یکی از سرنشینان، رکورد زنی با توک توک در نوربرگ رینگ تجربهٔ بسیار ترسناکی بوده است. وی دراین باره گفته است:

این سه چرخهٔ کوچک بسیار ناپایدار و بی ثبات بود تا جایی که حتی در برخی از پیچ ها روی دو چرخ حرکت می کرد! هرگز نمی خواهم این کار را دوباره انجام دهم، این وحشتناک بود

بنابراین این اقدام عجیب و جالب را می توان ترسناک ترین رکورد زنی دنیا در نوربرگ رینگ دانست.

رکورد زنی توک توک سه چرخه در پیست نوربرگ رینگ!

رکورد زنی توک توک سه چرخه در پیست نوربرگ رینگ!

البته تیمی که این رکورد زنی را انجام داده اند اولین باری نیست که برای ثبت رکورد با یک توک توک در نوربرگ رینگ تلاش کرده اند زیرا آن ها سه سال پیش یک توک توک را از تایلند وارد کرده و سال گذشته برای ثبت رکورد اقدام کردند اما به خاطر خراب شدن پیشرانه در پیست موفق نشدند؛ اما تیم ناامید نشده و برای اینکه توک توک بتواند یک دور کامل پیست را بدون مشکل طی کند، به شرکتی که قطعات پیشرانه را برای شرکت کوئنیگ زگ تولید می کند درخواست ساخت قطعات سفارشی پیشرانهٔ توک توک مثل پیستون های فورج کاری شدهٔ قوی تری را دادند. با تولید و نصب شدن این قطعات، حالا توک توک بار دیگر به نوربرگ رینگ رفته و این بار با موفقیت رکورد موردنظر را به ثبت رسانده است.

رکورد زنی توک توک سه چرخه در پیست نوربرگ رینگ!