عواقب برگزیت: تعطیلی کارخانه ی فورد در بریتانیا

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۰۴ (۱ سال،۴ ماه قبل)
عواقب برگزیت: تعطیلی کارخانه‌ی فورد در بریتانیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در حرکتی که میخ دیگری بر تابوت صنعت خودروسازی بریتانیا می کوبد فورد کارخانه ی تولید خود در این کشور را به خاطر نگرانی های برگزیت تعطیل خواهد کرد.

این خودروساز آمریکایی اعلام کرده تا اواخر سال ۲۰۲۰ کارخانه ی تولد پیشرانه ی خود در جنوب ولز را تعطیل خواهد کرد.

اگرچه فورد ادعا می کند این کار بخشی از استراتژی جدید خود برای ایجاد تجارتی بهتر و متمرکزتر در اروپاست اما شک نداریم که یکی از فاکتورهای دخیل در تصمیم فورد به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون دست یابی به توافقی جامع مربوط بوده است.

عواقب برگزیت: تعطیلی کارخانه ی فورد در بریتانیا

مدیر فورد اروپا می گوید:

ما به حضور در بریتانیا متعهد هستیم اما تغییر تقاضای مصرف کنندگان و هزینه های تولید بالا به همراه برخی فاکتورهای دیگر باعث می شوند تولید پیشرانه در این کارخانه از نظر اقتصادی پایدار نباشد.

این مدیر ارشد اضافه کرده فورد نیازمند بازنگری در تأسیسات ساخت پیشرانه ی خود است تا بهترین سبد محصولات را در آینده داشته باشد.

دلیل اصلی تعطیلی کارخانه ی تولید پیشرانه ی بریجند ظرفیت تولید بسیار پایین است که دلیل آن هم خاتمه ی تولید پیشرانه برای محصولات جگوار لندروور می باشد. از دیگر عوامل این تصمیم می توان به خاتمه ی تولید نسل قبلی پیشرانه ی ۱.۵ لیتری دیزلی GTDi و کاهش تقاضا برای نسل جدید پیشرانه های GTDi و Pfi اشاره کرد.

فورد همچنین خاطرنشان ساخته تلاش های زیادی برای کشف فرصت های جدید این کارخانه انجام داده اما هیچ کدام موفقیت آمیز نبوده مخصوصاً اینکه این کارخانه هزینه های زیادی بیشتری در مقایسه با دیگر کارخانه های تولیدکننده ی این پیشرانه ها دارد.

به همین خاطر تولید نسل جدید پیشرانه ی ۱.۵ لیتری اکوبوست در این کارخانه فوریه ی سال ۲۰۲۰ متوقف خواهد شد و در سپتامبر سال ۲۰۲۰ نیز کار خود برای تولید پیشرانه های جگوار لندروور را به پایان خواهد رساند که این به معنی پایان راه کارکنان این کارخانه می باشد.

عواقب برگزیت: تعطیلی کارخانه ی فورد در بریتانیا

کارخانه ی بریجند در سال ۱۹۷۷ افتتاح شد و هم اکنون حدود ۱۷۰۰ نفر در آن مشغول بکار هستند. فورد می گوید برنامه ای گسترده ای برای کارکنان تحت تأثیر این قضیه داشته که کمک به یافتن شغل جدید در دیگر کارخانه های فورد و… بخشی از برنامه ها می باشد.

این خودروساز می گوید همچنان در بریتانیا نقش مهمی خواهد داشت چراکه به تولید پیشرانه های دیزلی در تأسیسات داگنهام شرق لندن و تولید گیربکس در تأسیسات هیل وود گترگ ادامه خواهد داد. مرکزی فنی فورد در دانتون و دفتر تحقیقات لندن نیز همچنان به کار خود ادامه خواهند داد.