شارژ دوباره خودروهای الکتریکی، ارزان تر از آنچه فکر می کنید!

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
شارژ دوباره خودروهای الکتریکی، ارزان‌تر از آنچه فکر می‌کنید!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خودروهای الکتریکی به افزایش محبوبیت خود ادامه می دهند اما هنوز هم سهم کمی از بازار بزرگ خودرو را به خود اختصاص داده اند.

البته این موضوع در حال تغیر بوده چراکه تعداد خودروسازانی که روی خودروهای الکتریکی جدید و ارزان در حال کار هستند افزایش می یابد. اگرچه توسعه ی استفاده از چنین خودروهایی همچنان یک مسئله ی بزرگ است اما مطالعه ی Comparethemarket.com یکی از مزیت های کمتر شناخته شده ی خودروهای الکتریکی یعنی هزینه های شارژ کم را برجسته کرده است.

این وب سایت به عنوان بخشی از مطالعه ی خود هزینه ی متوسط برق در ۳۶ کشور جهان را تخمین زده است. آن ها با محاسبه ی هزینه ی هر کیلووات ساعت برق مصرفی توانسته اند هزینه ی شارژ دوباره ی تسلا مدل S مجهز به مجموعه باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی را محاسبه کنند.

شارژ دوباره خودروهای الکتریکی، ارزان تر از آنچه فکر می کنید!

آمریکایی ها معمولاً ۰.۱۳ دلار به ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی می پردازند بنابراین باتری تسلا مدل S را می توان با ۱۳ دلار شارژ کرد. این هزینه واقعاً کم است اما خب دو برابر هزینه ی برق مصرفی در کشور شیلی می باشد.

شارژ دوباره خودروهای الکتریکی، ارزان تر از آنچه فکر می کنید!

استرالیا و کانادا با هزینه ی ۱۱ دلاری در رتبه ی دوم مشترک قرار می گیرند و کره جنوبی نیز هزینه ی شارژ دوباره ی ۱۲ دلاری دارد. کشورهای اروپایی معمولاً هزینه ی برق زیادی دارند که این هزینه برای کشورهای نروژ، سوئیس و لوکزامبورگ برابر با ۲۰ دلار می باشد. هزینه ی شارژ دوباره ی تسلا مدل S در کشورهای بریتانیا و ژاپن برابر با ۲۲ دلار بوده درحالی که در آلمان و دانمارک به ترتیب ۳۳ و ۳۴ دلار تخمین زده شده است.

2014-bmw-i3-charging-station

این مطالعه روی شارژ خودرو در خانه تمرکز کرده اما میزان هزینه ی پرداختی به برخی فاکتورها همچون محل شارژ بستگی دارد. برای مثال در برخی نقاط آمریکا هزینه ی هر دقیقه شارژ خودرو بسته به نوع شارژ از ۰.۲۵ تا ۰.۹۹ دلار متغیر است. شرکت Electrify America همچنین حق عضویت ۴ دلاری می گیرد که هزینه ی شارژ هر دقیقه را کاهش می دهد.

رنجروور P400e پلاگین هیبرید

با توجه به نتایج فوق دیده می شود که هزینه ی شارژ خودروهای الکتریکی حداقل در برخی کشورها کمتر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می شد.

شارژ دوباره خودروهای الکتریکی، ارزان تر از آنچه فکر می کنید!