احتمال بازگشت آئودی A۶ آلرود به بازار ایالات متحده

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۰۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
احتمال بازگشت آئودی A6 آلرود به بازار ایالات‌متحده
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

آئودی A۶ استیشن خودروی جذابی است که نسخهٔ کراس آن یعنی مدل آلرود با ویژگی های منحصربه فرد، حتی جذاب تر به نظر می رسد؛ اما متأسفانه این کراس استیشن زیبا مثل بسیاری از خودروهای استیشن در ایالات متحده عرضه نمی شود ولی حالا گزارش جدیدی در رابطه با احتمال بازگشت این خودرو به آمریکا منتشر شده است. سخنگوی آئودی در گفتگویی با کارانددرایور گفته است که این شرکت به طورجدی دربارهٔ عرضهٔ A۶ آلرود در ایالات متحده فکر می کند.

آئودی آلرود برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ متولد شد و به تازگی نسل چهارم آن رونمایی شده است. در سال ۲۰۰۹ نیز مدل کوچک تر A۴ آلرود به سبد محصولات آئودی اضافه شد. نسل اول A۶ آلرود در ایالات متحده عرضه شد و حتی A۴ آلرود که هم اکنون در نسل دوم خود قرار دارد نیز از سال ۲۰۰۹ تاکنون در بازار آمریکا حضور دارد اما پس از خاتمهٔ تولید نسل اول A۶ آلرود در سال ۲۰۰۴، نسل های دوم و سوم آن راهی بازار آمریکا نشدند. حال ممکن است پس از پانزده سال بار دیگر A۶ آلرود به ایالات متحده بازگردد.

احتمال بازگشت آئودی A6 آلرود به بازار ایالات متحده

نسل جدید A۶ آلرود در بازارهای اروپایی با یک پیشرانهٔ ۳ لیتری V۶ توربودیزل در سه سطح قدرت مختلف عرضه می شود اما اگر عرضهٔ آن در ایالات متحده قطعی گردد به احتمال زیاد پیشرانهٔ ۳ لیتری V۶ بنزینی توربوشارژ جایگزین موتور دیزلی آن خواهد شد. این موتور که هم اکنون برای سدان A۶ ارائه می شود، ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این در حالی است که قوی ترین نسخهٔ پیشرانهٔ دیزلی A۶ آلرود در اروپا ۳۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

احتمال بازگشت آئودی A6 آلرود به بازار ایالات متحده

A۶ آلرود ویژگی های یک کراس اوور را با راحتی، کارایی و پویایی رانندگی یک استیشن ترکیب کرده است. این خودرو ۴.۵ سانتیمتر ارتفاع بیشتری از سطح زمین نسبت به A۶ استیشن معمولی داشته و به صورت استاندارد در تمامی تیپ ها به سیستم تعلیق بادی تطبیقی و سامانهٔ چهارچرخ محرک کواترو مجهز است. اگر A۶ آلرود نهایتاً به ایالات متحده راه پیدا کند، احتمالاً قیمت پایهٔ آن از زیر ۶۰ هزار دلار آغاز شده و با خودروهایی مثل ولوو V۹۰ کراس کانتری به رقابت خواهد پرداخت.