جریمه فورد در چین به خاطر قیمت گذاری پایین!

  1. دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۱۸ (۱ سال،۳ ماه قبل)
جریمه فورد در چین به خاطر قیمت‌گذاری پایین!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

جوینت ونچر اصلی فورد در چین با جریمه ای حدود ۲۵ میلیون دلاری مواجه شده است.

فورد و چانگان که سهامی برابر در جوینت ونچر چانگان-فورد دارند به خاطر اینکه پایین ترین قیمت محصولات را به نمایندگی هایشان اعلام کرده اند با جریمه ای ۲۵ میلیون دلاری روبرو هستند.

اداره ی دولتی تنظیم بازار که وظیفه ی ضد انحصاری کردن بازار چین را بر عهده دارد اعلام کرده تصمیم چانگان فورد برای اعلام چنین قیمت هایی استقلال نمایندگی ها در اعلام قیمت های خود را خدشه دار نموده است.

جریمه فورد در چین به خاطر قیمت گذاری پایین!

قبلاً هم چندین خودروساز به خاطر چنین عملی با جریمه مواجه شده اند. نیویورک تایمز گزارش داده چین به دنبال شکل دهی به چگونگی قیمت گذاری خودروسازان روی محصولات خود بوده تا مصرف کنندگان محلی با اعتمادبه نفس بیشتری اقدام به خرید کنند. گروه های تجاری می گویند دولت چین به دنبال تصویب قوانین خاص در زمان کشش های اقتصادی و ژئوپولیتیکالی است که یک نمونه ی آن اخیراً بین این کشور و آمریکا مشاهده شده است.

جریمه فورد در چین به خاطر قیمت گذاری پایین!

دولت ترامپ در بحبوحه ی جنگ تجاری آمریکا با چین اخیراً شرکت های تکنولوژی آمریکایی را از فروش قطعات خود به غول اقتصادی چینی یعنی هواوی منع کرده است. در مقابل چینی ها هم اعلام کرده اند لیستی سیاه از شرکت های خارجی غیرقابل اعتماد که به سود شرکت های داخلی چینی آسیب می زنند تهیه می کند.

جریمه فورد در چین به خاطر قیمت گذاری پایین!

سخنگوی فورد می گوید:

جریمه فورد در چین به خاطر قیمت گذاری پایین!

چانگان-فورد به تصمیم گرفته شده توسط اداره تنظیم بازار احترام می گذارد. ما در حال کار با مدیریت فروش محلی خود برای اصلاح قیمت های خود هستیم.

فروش محصولات فورد در چین امسال افت قابل توجهی داشته و در سه ماهه اول سال جاری کاهش ۳۵.۸ درصدی در مقایسه با بازه زمانی سال پیش را بر جای گذاشته است. همچنین برای اولین بار پس از رشد پایدار و دامنه دار از دهه ۹۰ میلادی تاکنون شاهد افت فروش خودرو در بزرگ ترین بازار خودرویی دنیا بوده ایم.