عملکرد شارژ خودرو به خودروی ریویان

  1. دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۰۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
عملکرد شارژ خودرو به خودروی ریویان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

R.J Scaringe مدیر اجرایی شرکت ریویان به برخی جزئیات جالب این کمپانی و محصولات آن اشاره داشته است.

ریویان یک دهه پیش تأسیس شد و در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار خودرویی اسپورت و الکتریکی را به نمایش گذاشت.

این خودروساز پس از آن وارد حالت مخفی کاری شد و بی سروصدا تمرکز خود را روی تولید شاسی بلند و پیکاپ الکتریکی معطوف نمود. همان گونه که می دانید در نمایشگاه خودروی لس آنجلس شاهد معرفی خودروهای R۱S و R۱T این شرکت بودیم.

این دو خودرو از معماری اسکیت بورد ریویان استفاده کرده و هدف آن خریدارانی با سبک زندگی ماجراجویانه است. به همین خاطر ریویان به دنبال راه های متنوع به منظور اطمینان از عملکرد مناسب این دو خودرو در شرایطی به دور از محل های شارژ می باشد.

عملکرد شارژ خودرو به خودروی ریویان

زمانی که از مدیر ریویان درباره ی احتمال نصب جایگاه های شارژ در پارک های ملی آمریکا پرسیده شد او این گونه پاسخ داد:

عملکرد شارژ خودرو به خودروی ریویان

ما خودرویی را طراحی کرده ایم که با آن می توانید مجموعه باتری های محوری داشته باشید. شما همچنین می توانید از عملکرد شارژ ریویان به ریویان استفاده کنید که جالب توجه است. شما دو خودرو را به هم متصل کرده و سپس من می توانم خودروی شما را شارژ کنم. البته محدودیت هایی هم مشابه تمامی جایگاه های سوخت دیگر وجود دارد.

یکی از بزرگ ترین نگرانی های مشتریان درباره ی خودروهای الکتریکی به زمان شارژ آن ها مربوط می شود. این زمان رو به کاهش است مخصوصاً با ورود تکنولوژی ۸۰۰ ولتی موجود در پورشه تایکان به بازار. ریویان می گوید خریداران قادر خواهند بود در ۳۰ دقیقه برد ۳۲۰ کیلومتری را به دست آورند. این شرکت معتقد است چنین زمان شارژی سریع تر از تکنولوژی های کنونی می باشد.

او می گوید:

عملکرد شارژ خودرو به خودروی ریویان

آیا می توانستیم زمان شارژ را سریع تر کنیم؟ بله. آیا واقعاً در حال شروع تخریب سلول باتری هستیم؟ بله. در ۵ سال آینده شما تبلیغات زیادی درباره ی شارژ ۱۵ دقیقه ای باتری ها خواهید شنید اما اگر ۳۰ بار چنین کاری را انجام دهید باتری از کار خواهد افتاد.

ریویان بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه را از جانب شرکت هایی همچون فورد و آمازون دریافت کرده و به دنبال عرضه ی هر دو خودروی R۱S و R۱T تا پایان سال ۲۰۲۰ است.