تمایل دولت فرانسه به کاهش سهم خود در رنو!

  1. سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۱۸ (۱ سال،۴ ماه قبل)
Renault Badge
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دولت فرانسه می گوید مایل به کاهش میزان سهم خود در رنو است تا به این ترتیب همکاری این خودروساز با نیسان تحکیم شود.

بلومبرگ به نقل از منابع مطلع می گوید اندکی پس از آنکه برنامه ی ادغام رنو و فیات-کرایسلر کاملاً به هم خورد برونو له مایر وزیر اقتصاد فرانسه اعلام کرد دولت این کشور حاضر به کاهش سهم ۱۵ درصدی خود در رنو است.

او گفته است:

ما می توانیم سهام خود در رنو را کاهش دهیم. این موضوع اصلاً یک مشکل نیست و ما می توانیم در پایان این فرایند شاهد اتحادی قوی تر و بهتر بین دو خودروساز بزرگ دنیا یعنی نیسان و رنو باشیم.

البته وزیر اقتصاد فرانسه اعلام داشته دولت این کشور فعلاً عجله ای برای این کار در آینده ای نزدیک نداشته و تنها آن را تحت شرایط خاص انجام خواهد داد. له مایر اظهار داشته است:

موضوع این است: قوی کردن اتحاد رنو و نیسان و حفظ موقعیت های شغلی، سایت های تولیدی و تحقیقاتی. دومین قدم تثبیت این وضعیت خواهد بود.

فیات-کرایسلر و رنو فرصت ایجاد سومین خودروساز دنیا در صورت ادغام باهم را داشتند. البته فیات-کرایسلر به صورت ناگهانی و غیرمنتظره پیشنهاد خود برای این ادغام را پس گرفت که دلیل آن هم زیاده خواهی دولت فرانسه و درخواست زمان بیشتر برای جلب نظر نیسان اعلام شده است.

تمایل دولت فرانسه به کاهش سهم خود در رنو!

نیسان مدت های زیادی است که نگران سهم زیاد دولت فرانسه در رنو می باشد. منبعی که نامش مشخص نشده می گوید ژاپنی ها دوست دارند رنو را بدون دولت این کشور ببینند چراکه وجود سهام دولت فرانسه در رنو باعث ایجاد تنش هایی در این اتحاد خودرویی شده است.

تمایل دولت فرانسه به کاهش سهم خود در رنو!