رؤیت هایپرکار آرش AF۱۰ در موناکو

  1. سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۱ سال،۴ ماه قبل)
رؤیت هایپرکار آرش AF10 در موناکو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

AF۱۰ هایپرکاری است که توسط شرکت بریتانیایی آرش ساخته شده است. این یکی از قابل توجه ترین خودروهایی بود که در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ رونمایی شد. در زمان رونمایی گفته شد که این هایپرکار در دو نسخهٔ مختلف تولید خواهد شد. نسخهٔ قدرتمندتر نمونه ای هیبریدی است که به یک پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V۸ و چهار موتور الکتریکی مجهز است. این موتورها مجموعاً ۲۰۸۰ اسب بخار قدرت تولید می کنند که دو برابر بیشتر از فراری SF۹۰ استراداله و حدود ۶۰۰ اسب بخار از بوگاتی شیرون بیشتر است. در نسخهٔ دوم اما موتورهای الکتریکی حذف شده و صرفاً موتور بنزینی نیروبخش خودرو است که قدرت بسیار کمتری برابر با ۵۵۰ اسب بخار تولید می کند.

حال یک دستگاه از این هایپرکار در موناکو دیده شده که به نظر می رسد از نوع دوم باشد زیرا قطعات فیبر کربنی بزرگی که در قسمت های زیرین بدنهٔ نسخهٔ هیبریدی وجود داشت در این نمونه دیده نمی شود. درهرحال، نسخهٔ هیبریدی AF۱۰ مشخصات بسیار جذابی دارد به گونه ای که ظرف ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت و در کمتر از ۸ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد درحالی که برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت به کمتر از ۲۷ ثانیه زمان نیاز دارد.

رؤیت هایپرکار آرش AF10 در موناکو

درصورتی که خودرو در حالت تمام الکتریکی قرار گیرد اما در حدود ۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می رسد که برای حالت برقی چندان بد نیست؛ اما آرش AF۱۰ خودروی بسیار گران قیمتی است به گونه ای که نسخهٔ پایهٔ V۸ بنزینی آن ۳۵۰ هزار دلار قیمت دارد درحالی که این عدد در نسخهٔ هیبریدی به عدد فوق العادهٔ ۱.۱ میلیون پوند افزایش پیدا می کند.

رؤیت هایپرکار آرش AF10 در موناکو