احتمال ادغام رنو

فیات-کرایسلر در صورت حمایت نیسان

  1. چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۲۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
احتمال ادغام رنو / فیات-کرایسلر در صورت حمایت نیسان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ظاهراً فیات-کرایسلر و رنو به دنبال احیا کردن روند گفت وگوهای مربوط به ادغام دو شرکت هستند.

رویترز گزارش داده نیسان خواهان کاهش قابل توجه سهم ۴۳.۴ درصدی رنو در این شرکت ژاپنی بوده تا به این ترتیب از ادغام ۳۵ میلیارد دلاری آن با فیات-کرایسلر حمایت کند.

مقامات فیات-کرایسلر در ۲۷ می برنامه ی ادغام خود را به رنو ارائه دادند و گفت وگوها در آن زمان آغاز شد. البته این خودروساز ایتالیایی-آمریکایی به صورت ناگهانی پیشنهاد خود را پس گرفت که یکی از دلایل آن شرایط سیاسی کنونی دولت فرانسه عنوان شده است. در روزهای بعد اعلام شد دولت فرانسه به دنبال جلب نظر نیسان در حمایت از این معامله بوده ولی موفق نشده است.

احتمال ادغام رنو / فیات-کرایسلر در صورت حمایت نیسان

منابع مطلع می گویند جان الکان مدیرعامل فیات-کرایسلر و ژان دومنیک سنارد همتای او در شرکت رنو گفت وگوهای خود برای انجام این معامله را ادامه می دهند اما هیچ یک از دو شرکت یاد شده به صورت رسمی به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

باور بر این است توبی مایرسون مشاور ارشد فیات-کرایسلر در بحث ادغام با رنو به مقر نیسان در یوکوهامای ژاپن رفته تا با مدیران ارشد این شرکت از جمله هیروتو سایکاوا مدیر اجرایی نیسان دیدار کند.

سایکاوا مدت های زیادی است که می گوید اتحاد با رنو باید دوباره متوازن شود. نیسان بسیار بزرگ تر از رنو بوده اما تنها ۱۵ درصد از سهام این خودروساز فرانسوی را در اختیار داشته و البته فاقد حق رای است اما رنو ۴۳.۴ درصد سهام نیسان را به خود اختصاص داده و مقامات کمپانی ژاپنی به شدت به دنبال ایجاد توازن در این مالکیت هستند.

احتمال ادغام رنو / فیات-کرایسلر در صورت حمایت نیسان

دولت فرانسه اندکی پس از توقف روند گفت وگوهای ادغام رنو و فیات-کرایسلر گفت مایل به کاهش سهم ۱۵ درصدی خود در رنو است تا معامله ی این دو شرکت پیشرفت کند. البته این موضوع در صورتی رخ خواهد داد که نیسان هم از ادغام آن ها حمایت نماید.

احتمال ادغام رنو / فیات-کرایسلر در صورت حمایت نیسان