احتمال تولید کیا فورته

سراتو ۵ به عنوان رقیب فولکس گلف GTI

  1. پنجشنبه ۲۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
احتمال تولید کیا فورته / سراتو 5 به عنوان رقیب فولکس گلف GTI
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

می دانیم که کیا اواخر امسال خودروی فورته/سراتو GT را روانه ی کلاس سدان های میان سایز خواهد کرد. این خودروساز در نمایشگاه SEMA سال پیش اقدام به معرفی این خودرو کرد اما احتمالاً سورپرایزی برای طرفداران هاچبک های داغ وجود خواهد داشت. در اسنادی که منتشر شده یک لیست برای خودروی سراتو ۵ مجهز به پیشرانه ی ۱.۶ لیتری وجود دارد. تنها یک پیشرانه با این مشخصات در سبد محصولات کیا وجود داشته و آن به قلب آهنین کیا سول GT مربوط می شود که از نوع ۴ سیلندر توربوی ۲۰۱ اسب بخاری می باشد.

البته نمی توان به انتشار یک سند ساده در فضای مجازی اتکا کرد. بنا به دلایلی ما تئوری دیگری را مدنظر قرار داده ایم. باید گفت هنوز هم خریداران آمریکایی به هاچبک های داغ با قیمت مناسب علاقه دارند. بله فورد طرفداران این دسته از خودروها را ناامید کرده اما فولکس واگن و هوندا هنوز هم در بازی حضور دارند و از طرف دیگر هیوندای ولوستر هم به تازگی به این جمع اضافه شده است. بد نیست بدانید سراتو هم پرفروش ترین خودروی سال پیش کیا بوده است. با در نظر گرفتن تمامی جوانب، به نظر می رسد تولید سراتو ۵ می تواند توجیه پذیر باشد.

اما خب فعلاً چیزی به صورت رسمی تأیید نشده و بهتر است فعلاً منتظر سراتو GT سدان باشیم؛ اما خب خبرهایی از این دست همواره توجهات را به خود جلب می کنند و امیدواریم در آینده شاهد داغ تر شدن رقابت در این بخش از بازار باشیم.

احتمال تولید کیا فورته / سراتو 5 به عنوان رقیب فولکس گلف GTI

سراتو 5 به عنوان رقیب فولکس گلف GTI

سراتو 5 به عنوان رقیب فولکس گلف GTI


به روزرسانی: اصحاب رسانه با کیا درباره ی این خبر تماس گرفته اند و این خودروساز کره ای در پاسخی رسمی اعلام کرده است: از پیگیری شما متشکریم! در حال حاضر فعلاً برنامه ای برای تولید یک هاچبک اسپورت و داغ وجود ندارد.