انتشار اولین تیزر از سوپراسپرت اختصاصی گمبالا

  1. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
انتشار اولین تیزر از سوپراسپرت اختصاصی گمبالا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شرکت گمبالا که در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد، در طول تاریخ خود همواره به تیونینگ محصولات سایر خودروسازان و بیشتر پورشه پرداخته و نام خود را به عنوان یکی از تیونرهای برجستهٔ آلمان مطرح کرده است. در حال حاضر گمبالا به عنوان تیونر محصولات پورشه شناخته می شود و تاکنون اقدام به ساخت محصول مستقلی برای خودش نکرده اما اوضاع در حال تغییر است و این تیونر آلمانی اعلام نموده قصد دارد به زودی اولین محصول اختصاصی و مستقل خود را تولید کند. این خودرو یک سوپراسپرت قدرتمند خواهد بود که اولین تیزر از آن منتشر شده و گمبالا برای ساخت آن در جستجوی سرمایه گذاران جدیدی است. این برای اولین بار از سال ۲۰۱۰ است که گمبالا اقدام به جذب سرمایه گذاران جدید می کند.

گمبالا قصد دارد با سرمایه گذاری های جدید اقدام به ساخت محصول اختصاصی و مستقل خود کند که بر اساس هیچ خودرویی نخواهد بود. این تیونر آلمانی فعلاً اطلاعات بسیار کمی در رابطه با این خودرو منتشر کرده و صرفاً گفته است که قدرتی بیش از ۸۰۰ اسب بخار خواهد داشت. مالک و مدیرعامل گمبالا آقای «استفن کورباخ» در این رابطه توضیح داده است:

ما در حال برنامه ریزی برای ساخت یک سوپراسپرت درجه یک با طراحی منحصربه فرد و تهاجمی هستیم که قدرت پیشرانهٔ آن به میزان قابل توجهی بیشتر از ۸۰۰ اسب بخار خواهد بود. برای این کار ما می خواهیم به افسانه های موجود گمبالا رجوع و طیفی از مفاهیم نوآورانه را ایجاد کنیم. شما می توانید انتظار خودرویی بی نظیر، رادیکال، خالص و لوکس را داشته باشید

انتشار اولین تیزر از سوپراسپرت اختصاصی گمبالا

از تیزر منتشر شده می توان فهمید که سوپراسپرت گمبالا خودرویی موتور وسط با استایلی آئرودینامیک و تهاجمی خواهد بود. البته این فقط یک اسکچ طراحی است و ممکن است تغییرات زیادی در آن ایجاد شود؛ بنابراین برای دیدن نسخهٔ نهایی باید تا زمان تکمیل خودرو و معرفی آن منتظر بمانیم. فعلاً مشخص نیست که آیا سوپراسپرت گمبالا پلت فرمی اختصاصی خواهد داشت یا از پلت فرم خودروی دیگری مثل پورشه ۹۱۱ استفاده خواهد کرد. این تیونر آلمانی می گوید به زودی با پروتوتایپی که تا اوایل سال آینده ساخته خواهد شد، اولین طراحی های سوپراسپرت خود را به خریداران منتخب نشان خواهد داد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تولید سوپراسپرت گمبالا در سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

انتشار اولین تیزر از سوپراسپرت اختصاصی گمبالا

ساخت خودروی اختصاصی توسط تیونرها اتفاق جدیدی نیست اما بسیاری از آن ها یا در این راه ناموفق بوده اند یا تولید خودروی آن ها در دنیای واقعی به خاطر قیمت بالا یا تقاضای محدود در تعداد جزئی و انگشت شماری بوده است؛ بنابراین ساخت سوپراسپرت گمبالا را هم زمانی می توان نهایی دانست که نسخهٔ تولیدی آن برای عموم مردم به نمایش درآید. البته اعلام رسمی ساخت این خودرو و تلاش برای جذب سرمایه گذاران جدید می توان به احتمال نهایی شدن این پروژه قوت بخشد. به گفتهٔ گمبالا، این پروژه از طریق سرمایه گذاری های خصوصی اجرا خواهد شد و بحث های بنیادین در این رابطه در حال انجام است.