شورلت اسپارک، بهترین هاچ بک کوچک دنیا به انتخاب مخاطبین پدال

  1. یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۰۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
شورلت اسپارک، بهترین هاچ‌بک کوچک دنیا به انتخاب مخاطبین پدال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پس از بیش از دو سال، سرانجام سری رقابت های خودرویی پدال به پایان رسید و برندگان تمامی گروه ها مشخص شدند. خودروهایی که در این رقابت ها به پیروزی دست پیدا کرده اند، با رأی شما مراحل مختلف را پشت سر گذاشته و قهرمان گروه خود شده اند؛ بنابراین این خودروها از دید شما مخاطبین عزیز پدال در کلاس خود بهترین هستند. البته بسیاری از خودروهایی که در دوئل ها پیروز و قهرمان شده اند، طبق بررسی ها و آزمایش های سایت ها، مجلات و مراجع جهانی هم از بهترین های کلاس خود محسوب می شوند که این دانش و فهم خودرویی بالای مخاطبین پدال را نشان می دهد. حال با پایان سری رقابت های خودرویی پدال قصد داریم برندگان هریک از گروه ها را طی مطالبی مجزا معرفی کنیم.

سری مطالب معرفی برندگان دوئل ها را با کوچک ترین سگمنت یعنی هاچ بک های کوچک یا سگمنت A آغاز می کنیم و به ترتیب بر اساس کلاس و اندازه به سمت خودروهای بزرگ تر خواهیم رفت. گروه هاچ بک های کوچک از گروه های نه چندان جذاب این رقابت ها بود زیرا شرکت کنندگان این گروه خودروهای کوچک شهری هستند که جذابیت چندانی ندارند. درهرحال رقابت های این گروه در مرحلهٔ مقدماتی با حضور شانزده خودرو آغاز شد که این خودروها عبارت اند از:

تویوتا آیگو

فولکس واگن آپ

فیات ۵۰۰

اوپل آدام

سیتروئن C۱

پژو ۱۰۸

هیوندای i۱۰

کیا پیکانتو

رنو توئینگو

اسمارت فورفور

سوزوکی سلریو

هوندا N One

اشکودا سیتیگو

سئات Mii

شورلت اسپارک

اوپل کارل

شورلت اسپارک، بهترین هاچ بک کوچک دنیا به انتخاب مخاطبین پدال

از بین این شانزده هاچ بک کوچک، هشت خودرو به مرحلهٔ یک چهارم نهایی راهی پیدا کرده و در آنجا دوباره به رقابت پرداختند. این هشت خودرو به شرح زیرند:

فولکس واگن آپ

اشکودا سیتیگو

کیا پیکانتو

پژو ۱۰۸

شورلت اسپارک

سوزوکی سلریو

اسمارت فورفور

اوپل آدام

سپس با برگزاری چهار دوئل در مرحلهٔ یک چهارم نهایی، از بین این هشت خودرو، چهار شرکت کننده شامل شورلت اسپارک، کیا پیکانتو، فولکس واگن آپ و اسمارت فورفور مجوز حضور در مرحلهٔ نیمه نهایی را دریافت کردند که از آن مرحله، شورلت اسپارک و کیا پیکانتو توانستند خود را به مرحلهٔ نهایی رسانده و فینالیست های گروه هاچ بک های کوچک لقب گیرند. در دوئل نهایی این گروه مجموعاً تعداد ۱۰۴۴ رأی به ثبت رسیده است که سهم شورلت اسپارک از این آراء ۶۱۲ رأی بوده درحالی که کیا پیکانتو ۴۳۲ رأی دریافت نموده است. بدین ترتیب اسپارک با کسب ۵۸ درصد از کل آرا پیروز دوئل نهایی و قهرمان گروه هاچ بک های کوچک محسوب می شود.

شورلت اسپارک، بهترین هاچ بک کوچک دنیا به انتخاب مخاطبین پدال

این هاچ بک آمریکایی در مرحلهٔ مقدماتی دوئل ها در برابر همزاد اروپایی خود یعنی اوپل کارل قرار گرفت و با غلبه بر آن به مرحلهٔ یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. اسپارک در این مرحله، سوزوکی سلریو را به عنوان رقیب در برابر خود می دید که در آن دوئل به پیروزی رسیده و به مرحلهٔ نیمه نهایی راه یافت. در این مرحله اما حریف سرسختی بنام فولکس واگن آپ در برابر اسپارک قرار گرفت اما هاچ بک کوچک جنرال موتورز توانست با اختلافی جزئی و کسب ۵۲ درصد از کل آراء، آپ را از سر راه برداشته و خود را به فینال برساند. بدین ترتیب با شکست کیا پیکانتو، شورلت اسپارک پس از پیمودن راهی طولانی، توسط شما به عنوان بهترین هاچ بک کوچک دنیا انتخاب شده است.

رقبای شورلت اسپارک در مراحل مختلف رقابت ها

مرحله

رقیب

درصد آراء

مقدماتیاوپل کارل77
یک چهارم نهاییسوزوکی سلریو86
نیمه نهاییفولکس واگن آپ52
نهاییکیا پیکانتو58