خداحافظی با تویوتا لندکروزر ۸ سیلندر؟!

  1. دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تویوتا لندکروزر 2019
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

از جمله دلایلی که تویوتا لندکروزر به عنوان یک شاسی بلند آفرودر و توانا جذابیت های زیادی دارد در دسترس بودن پیشرانه ی ۸ سیلندر است. پیشرانه ی ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری این خودرو که با کد ۳UR-FE شناخته می شود قدرت ۳۸۱ اسب بخاری داشته و تنها گزینه ی در دسترس برای خریداران آمریکایی است. این پیشرانه قدرت مناسبی داشته و در آفرود و یدک کشی عملکرد درخشانی بر جای می گذارد.

البته به نظر می رسد داستان تویوتا لندکروزر ۸ سیلندر به پایان راه خود رسیده و در نسل آتی شاهد تغییرات مهمی خواهیم بود.

اگرچه تویوتا به طور مستقیم این موضوع را تائید نکرده اما مدیر برنامه ریزی توسعه و تولید تویوتا در استرالیا به این خبر اشاره داشته است. زمانی که از برنارد نادال درباره ی شایعات مربوط به حذف پیشرانه ی ۸ سیلندر پرسیده شده او گفته است:

تویوتا لندکروزر 2019

شما می بینید که اکثر برندها در حال حذف پیشرانه های ۸ سیلندر بنزینی و دیزلی خود هستند. معمولاً این کار به خاطر دست یابی به مصرف سوخت و آلایندگی بهتر انجام می شود بنابراین یک روند جهانی است.

خب پس دو نکته وجود دارد: کاهش مصرف سوخت و آلایندگی. اولین نکته شاید به معنی استفاده از پیشرانه ی ۶ سیلندر توربوی کم حجم تر اما قوی تر باشد، چیزی که منابع خبری هم از توسعه ی آن خبر داده اند. گفته می شود لندکروزر سری ۳۰۰ جدید با پیشرانه ی ۶ سیلندر بنزینی توربو یا دیزلی توربو عرضه خواهد شد و از سال ۲۰۲۱ در دسترس خریداران خواهد بود. احتمال تولید مدل هیبریدی ۶ سیلندر نیز در چند سال آینده وجود دارد.

از طرف دیگر به کاهش آلایندگی اشاره شد که حرکتی جهانی بوده تا به این ترتیب تولید گازهای گلخانه ای توسط انسان کاهش یابد. مشخص است که تویوتا هم همین روند را ادامه خواهد داد چراکه هیچ کسی طرفدار شرکتی که با معیارهای زیست محیطی همخوانی ندارد نخواهد بود.

خداحافظی با تویوتا لندکروزر 8 سیلندر؟!

خداحافظی با تویوتا لندکروزر 8 سیلندر؟!

خداحافظی با تویوتا لندکروزر 8 سیلندر؟!

خداحافظی با تویوتا لندکروزر 8 سیلندر؟!

خداحافظی با تویوتا لندکروزر 8 سیلندر؟!


صرف نظر از اینکه خبر بازنشستگی لندکروزر 8 سیلندر صحت داشته باشد یا نه، امیدواریم تویوتا همچنان ویژگی های آفرود و کشش این شاسی بلند افسانه ای را حفظ کند. در این صورت خواهد بود که هضم خبر وداع با لندکروزر 8 سیلندر آسان تر خواهد شد.