امکان تولید تندر ۹۰ با موتور ۲۰۶!

  1. پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۲۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
امکان تولید تندر 90 با موتور 206!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت گفت: در ۴۰ سال گذشته هرچند موضوع داخلی سازی همواره مورد تاکید بوده و پیگیری شده است، اما فقط در قسمت های ساده خودرویی توفیق داشته ایم؛ داخلی سازی باقی مانده قطعات نیز هرچند با پیچیدگی هایی همراه است، اما قطعا توان کشور را در جنگ اقتصادی بالا می برد. امیر حسن کاکایی افزود: بدون شک در شرایط کنونی، ارتقای داخلی سازی بهترین کاری است که باید روی آن تمرکز کرد، زیرا بهترین راهکار برای پیروزی در جنگ اقتصادی دست کم در بخش خودرو است.

عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: تحریم ها سبب شد تا اقدام های خوبی را در تعمیق داخلی سازی شاهد باشیم؛ اقدام هایی که به تدریج افزایش تولید و کاهش وابستگی ها به خارج را به دنبال خواهد داشت. کاکایی به مطرح شدن ادامه تولید خودروی ال ۹۰ با یکی از موتورهای داخلی از سوی یکی از مسوولان ایدرو اشاره کرد و گفت: پارسال مقرر شده بود مونتاژ موتور این خودرو در شرکت مگا موتور آغاز شود، چه آنکه حدود ۵۰ درصد این محصول در داخل کشور امکان تولید دارد.

کاکایی اظهار کرد: در سال های گذشته امکانات خوبی برای تولید این خودرو در کشور ایجاد شد و خودروسازان و قطعه سازان نیز به سرمایه گذاری در این مورد پرداختند. این کارشناس صنعت خودرو خاطرنشان کرد: موتور ال ۹۰ به موتور پژو ۲۰۶ بسیار نزدیک است و پتانسیل جابه جایی با آن را دارد. وی گفت: این قابلیت در چند خودروی دیگر هم مهیاست تا به همین ترتیب به تولید آنها بپردازیم، از جمله اینکه قابلیت تولید موتور جدید پژو نیز وجود دارد. کاکایی بیان کرد: هرچند مشکل اصلی در بخش کامپیوتر خودرو است، اما از نظر مکانیکال توان تولید این موتورها وجود دارد، به طوری که می توان خودروهای ال ۹۰ را بدون افت در ظاهر و کیفیت تولید و روانه بازار کرد؛ البته در گیربکس آن مشکلات اندکی وجود دارد.