تحویل پیتزا با خودروی خودران!

  1. پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۲۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تحویل پیتزا با خودروی خودران!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شرکت استارت آپی Nuro که در زمینه ی تحویل کالا کار می کند با شرکت دومینو همکاری کرده تا از اواخر سال جاری پیتزاهای تگزاس را با استفاده از خودروهای خودران به خریداران تحویل دهد.

اوایل سال جاری بود که Nuro تحویل مواد غذایی به شهروندان آریزونا و تگزاس را شروع کرد و به زودی نیز شهروندان این شهرها خواهند توانست پیتزاهای سفارش داده شده به دومینو را با استفاده از یک خودروی کاملاً خودران تحویل بگیرند. خودروی کنونی R۱ تقریباً نصف یک خودروی استاندارد کامپکت پهنا داشته و به زودی جای خود را به نسخه ی جدید و بهبود یافته با نام R۲ خواهد داد.

خودروهای Nuro شاید بصورت کاملاً خودران عمل کنند اما خودروهای تعقیب کننده ای نیز به منظور پایش آن ها مورداستفاده قرار می گیرد. همچنین این خودروها دارای تکنولوژی های کنترل از راه دور به منظور اطمینان از پایش همیشگی آن ها هستند.

تحویل پیتزا با خودروی خودران!

Nuro تنها ۶ نمونه از خودروی تحویل R۱ را ساخته اما تولید آن ها را پس از سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری شرکت ژاپنی سافت بانک افزایش خواهد داد. این شرکت همچنین به دنبال افزایش تعداد خودروهای تست به منظور استفاده در فرایند توسعه ی نرم افزار و سخت افزار خودران حدود ۵۰ خودرو است.

تحویل پیتزا با خودروی خودران!

موضوع جالب اینکه این اولین باری نیست که دومینو با شرکت های دیگر برای تحویل خودکار پیتزا همکاری می کند. در سال ۲۰۱۷ بود که دومینو و فورد یک برنامه ی آزمایشی برای تحویل مواد غذایی با استفاده از خودروهای خودران را راه اندازی کردند.

تحویل پیتزا با خودروی خودران!

Nuro توسط دو مهندس قبلی گوگل تأسیس شده و مدل های R۱ می توانند تا ۱۲ کیسه ی مواد غذایی کاملاً پر را حمل نمایند. احتمالاً این شرکت خودروی R۱ را به منظور حمل پیتزا اصلاح خواهد کرد و شاید بخش هایی را برای گرم نگه داشتن پیتزاها در نظر بگیرد.

تحویل پیتزا با خودروی خودران!