بررسی ایمنی خودروهای الکتریکی در چین

  1. پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
بررسی ایمنی خودروهای الکتریکی در چین
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مقامات چینی به تعدادی از خودروسازان دستور دادند بررسی های ایمنی روی خودروهای الکتریکی خود را انجام دهند. این دستور پس از آتش سوزی برخی محصولات تسلا و NIO صادر شده است.

وزارت صنعت و IT چین از این کمپانی ها خواسته خودروهای موجود در انبارها و مدل های فروخته شده به افراد را بررسی نمایند تا هرگونه نقص ایمنی احتمالی مرتبط به باتری ها، آب بندی، کابل های فشارقوی و دستگاه های شارژ شناسایی شود.

خودروسازان مورد بحث باید تا پایان ماه اکتبر گزارش اقدامات انجام شده را به مقامات چینی اعلام نمایند.در ماه آوریل ویدئویی منتشر شد که در آن یک دستگاه تسلا مدل S که در پارکینگی در شانگهای پارک شده بود بصورت ناگهانی آتش می گیرد. تسلا به سرعت بررسی این موضوع را در دستور کار قرار داد اما هنوز نتایج آن منتشر نشده است. کمتر از یک ماه دیگر یک مدل S دیگر نیز در هنگ کنگ آتش گرفت و همین امر باعث شد تسلا به روزرسانی از راه دور را برای محصولات خود در نظر بگیرد.

بررسی ایمنی خودروهای الکتریکی در چین

اخیراً نیز یک شاسی بلند NIO ES۸ در زمان سرویس معمولی آتش گرفته است. بررسی های شرکت سازنده نشان می دهد آتش سوزی با اتصال کوتاه باتری آغاز شده است.

بررسی ایمنی خودروهای الکتریکی در چین

سال پیش بیش از ۴۰ حادثه ی مرتبط با آتش سوزی خودروهای الکتریکی در چین گزارش شده و به همین خاطر بیش از ۱۳۰ هزار خودرو فراخوان شده اند. حتی آئودی هم از این جریان در امان نبوده و شاسی بلند جدید E-Tron را به خاطر ریسک آتش سوزی فرا خوانده است.

بررسی ایمنی خودروهای الکتریکی در چین