زشت ترین کراس اوورهای قرن ۲۱!

 1. شنبه ۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۸:۰۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
زشت‌ترین کراس اوورهای قرن 21!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

همه ی ما مسحور خودروهای زشت شده ایم. این خودروها نشان دهنده ی اهمیت طراحی از نظر خریداران بوده و خودروهایی در بازار موفق می شوند که طراحی خوبی داشته باشند. همیشه گفته می شود زیبایی بحثی سلیقه ای و شخصی بوده اما همواره شاخصه هایی وجود دارند که زیبا یا زشت بودن یک محصول را نشان می دهند و یکی از این فاکتورها می تواند میزان فروش یک خودرو باشد.

ما در این مطلب اشاره ای به پونتیاک آزتک یا نیسان جوک نخواهیم داشت چراکه همه ی شما این خودروها را می شناسید و میزان زشت بودن آنها را می دانید! در ادامه ی این مطلب نگاهی خواهیم داشت به زشت ترین کراس اوورهای ۲۰ سال اخیر صنعت خودرو. با ما همراه باشید.

 • هیوندای سانتافه (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶)

اگر در گوگل واژه ی frumpy را جست و جو کنید تصویر اولین تصویر هیوندای سانتافه احتمالاً در اولین سطور نتایج به چشمتان بخورد. ما یکی از خریداران این خودرو را می شناسیم که در اولین ماه خرید شاهد بالا نیامدن شیشه های جلو، از کار افتادن سیستم تهویه مطبوع و کنده شدن آینه وسط بود! اما حالا وضعیت کاملاً فرق کرده و هیوندای در مدت زمانی کوتاه راهی طولانی را طی کرده است.

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

 • بیوک رندوو (۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷)

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!


این خودرو از همان پلتفرم پونتیاک آزتک مشهور استفاده می کند. منظور ما از وجود شاسی بلندهای زشت تر از آزتک همین خودرو بود. حداقل آزتک تلاش خود برای زیبا بودن را انجام داد اما رندوو طراحی به شدت زشتی داشته و اصلاً نمی توان از آن دفاع کرد.
 • شورولت تریل بلیزر EXT (۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵)

استودیوی طراحی جنرال موتورز با آغاز قرن جدید سه خودروی جدید را معرفی کرد که دوتای دیگر هم شورولت تریل بلیزر EXT و جی ام سی انووی بودند. ظاهراً پیامی به دست جنرال موتورز رسیده بود با این مضمون که ” ما نیازمند نسخه ی طویل تر تریل بلیزر و انووی هستیم” اما خب مثل اینکه پیام یاد شده ساعت ۴.۵ صبح بدست طراحان رسیده است!

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

 • اینفینیتی QX۵۶ (۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰)

به نوعی نیسان به دنبال گند زدن به آرمادا بوده و درعین حال خواسته آن را لوکس تر کند. این خودرو نه تنها در کروم غرق شده بلکه از دماغه ای با طراحی عجیب و سقفی پف کرده و عجیب تر استفاده کرده است. همین چند سال پیش بود که کرگدن مشهور اینفینیتی جایگزین QX۶۵ شد و خاطره ی بد این خودرو را به فراموشی سپرد.

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

 • سوبارو تریبکا (۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸)

این خودرو در ابتدا با نام غیرقابل توضیح B۹ تریبکا عرضه شد اما زمانی که در سال ۲۰۰۸ فیس لیفت شد سوبارو تصمیم گرفت تنها از نام تریبکا استفاده کند. این برند ژاپنی می گوید در طراحی نسخه ی فیس لیفت از خودروهای مسابقه ای دهه ی ۳۰ آلفارومئو الهام گرفته است! نتیجه ی بدست آمده یک خودروی زشت و آمار فروش بد بود. تریبکا دوباره فیس لیفت شد و تا سال ۲۰۱۴ در خط تولید حضور داشت.

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

 • سوزوکی XL۷ (۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹)

دومین نسل این کراس اوور با شورولت اکوئینکس، پونتیاک تورنت و ساترن Vue ارتباط داشت. XL۷ خودروی خوش ترکیبی نبود اما سوزوکی همچنان به تولید آن با همین طراحی اصرار داشت و تلاش کرد آن را کمی بهتر کند اما به در بسته خورد. نتیجه ی نهایی همانند فرد آرایش کرده ای بود که در حال گریه بوده و آرایشش پاک شده است. تناسبات طراحی خودرو نیز فاجعه به نظر می رسیدند و فروش کم هم روی دیگر سکه بود.

Suzuki XL7

 • جیپ کامپس (۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷)

چراغ های کوچک و عجیب باید باعث می شدند فروش این خودرو پایین باشد. همین چراغ ها میزان زشتی کامپس را نشان می دهند و نیازی به توجه کردن به بدنه و طراحی سایر بخش ها نیست. اولین نسل این خودرو فروش خوبی را تجربه کرد اما خب هیچ کسی نمی داند دلیل این فروش خوب چه بوده است!

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

حدس ما این است که شاید حس کمدی کامپس باعث فروش خوب آن شد هرچند عرضه ی نسخه ی سفارشی موپار رالی را نیز نباید از یاد برد.

 • ب ام و X۶ (۲۰۰۸ تا زمان حال)

ب ام و نباید در این لیست حضور داشته باشد اما خب تا زمانی که X۶ تولید می شود می توان از آن نام برد. ب ام و این خودرو را یک کوپه ی فعال و اسپورت می نامد که باید قابلیت های و فضای داخلی یک شاسی بلند را با ظاهر یک خودروی کوپه ترکیب کند ولی در واقع به هیچ یک از این اهداف نرسیده است. از نظر فضای پا و بار، X۶ حتی با X۳ نیز نمی تواند رقابت کند. البته فروش این خودرو بالا بوده است.

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

 • لینکلن MKT (۲۰۱۰ تا زمان حال)

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!


تا زمانی که به اورهنگ های بزرگ و جلوپنجره ی بزرگ این خودرو نگاه نکنید مشکل خاصی را متوجه نخواهید شد. جلوپنجره ی خودرو را می توان در زمره ی مدل های کانسپت قرار داد. نزدیک ترین خودرو به MKT فورد فلکس بوده که اصلاً از پانل های بدنه ی مشترک با لینکلن استفاده نکرده است. بنا به دلایلی که واقعاً هیچ کسی نمی داند، لینکلن هنوز هم این خودرو را می سازد هرچند ما این خودرو را خیابان ها خیلی نمی بینیم.
 • نیسان مورانو کراس کابریولت (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴)

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!


اتهامات مالی تنها جرم کارلوس گوسن مدیرعامل اسبق نیسان نبوده است. گوسن بود که سقف نرم را روی مورانو قرار داد زیرا همسرش فکر می کرد این ایده ای عالی است اما خب این گونه نبود. این یک چالش غیرممکن برای طراحان نیسان بود تا بتوانند ظاهری خوب ایجاد کنند اما خب هرگز نتیجه ی دلخواه بدست نیامد؛ اما موضوع عجیب اینکه قیمت این خودرو در بازار کارکرده ها پایدار بوده است.
 • لکسس LX۵۷۰ (۲۰۱۲ تا زمان حال)

لکسس سازنده ی برخی از زیباترین خودروهای دنیا بوده اما LX۵۷۰ جزو این مدل ها نیست و پس از دومین فیس لیفتی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد لکسس نمای جلوی این خودرو را خراب کرد. البته جدای از نمای جلو در پروفایل جانبی می توانیم ظاهری عضلانی و انحنادار را ببینیم. در کل وقتی با این خودرو در جاده روبرو شویم شاید یک حالت تهوع ملایم به ما دست دهد.

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

 • بنتلی بنتایگا (۲۰۱۶ تا زمان حال)

پول نمی تواند ذائقه ی شما را تغییر دهد. اگر پول کافی داشته باشید خواهید توانست خودرویی را بخرید و به دنیا نشان دهید که سلیقه ندارید! منظور ما از این خودرو بنتلی بنتایگاست اما بازهم در حرکتی عجیب این شاسی بلند لوکس عنوان پرفروش ترین بنتلی را در اختیار دارد.

زشت ترین کراس اوورهای قرن 21!

منبع: carbuzz