ب ام و سری ۳، محبوب ترین سدان کامپکت لوکس به انتخاب مخاطبین پدال

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
ب‌ام‌و سری 3، محبوب‌ترین سدان کامپکت لوکس به انتخاب مخاطبین پدال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

با پایان گروه های سدان های معمولی، به سراغ سدان های لوکس رفته ایم. کوچک ترین سدان های لوکس در رقابت های پدال سدان های کامپکت هستند. البته در بازار سدان های لوکس کوچک تری مثل مرسدس بنز A کلاس سدان و آئودی A۳ سدان هم حضور دارند که سدان های ساب کامپکت لوکس محسوب می شوند اما به دلیل تعداد کم خودروهای این کلاس، سدان های ساب کامپکت لوکس در رقابت های پدال حضور نداشتند. در گروه سدان های کامپکت لوکس در این رقابت ها اما شانزده شرکت کننده حضور داشتند که عبارت اند از:

فولکس واگن آرتئون

کیا استینگر

جگوار XE

آلفارومئو جولیا

مرسدس C کلاس

لکسس IS

ب ام و سری ۳

اینفینیتی Q۵۰

کادیلاک ATS

آکورا TLX

بیوک رگال

جنسیس G۷۰

آئودی A۴

ولوو S۶۰

آئودی A۵ اسپرت بک

ب ام و سری ۴ گرن کوپه

پس از برگزاری هشت دوئل در مرحلهٔ مقدماتی، از بین شانزده شرکت کنندهٔ گروه سدان های کامپکت لوکس، تعداد هشت ماشین راهی مرحلهٔ یک چهارم نهایی شدند که این خودروها به شرح زیرند:

آئودی A۴

جنسیس G۷۰

مرسدس بنز C کلاس

آلفارومئو جولیا

ب ام و سری ۳

کادیلاک ATS

آئودی A۵ اسپرت بک

فولکس واگن آرتئون

در مرحلهٔ یک چهارم نهایی نیز در گروه سدان های کامپکت لوکس چهار دوئل برگزار شد و از این طریق چهار ماشین شامل آئودی A۴، آلفارومئو جولیا، ب ام و سری ۳ و آئودی A۵ اسپرت بک جواز حضور در مرحلهٔ نیمه نهایی را دریافت کردند. این چهار سدان کامپکت لوکس در مرحلهٔ نیمه نهایی طی دو دوئل باهم به رقابت پرداختند تا سرانجام ب ام و سری ۳ و آلفارومئو جولیا توسط شما به عنوان فینالیست های گروه سدان های کامپکت لوکس انتخاب شده و راهی مرحلهٔ نهایی شدند تا آخرین نبرد این گروه را برگزار کنند.

ب ام و سری 3، محبوب ترین سدان کامپکت لوکس به انتخاب مخاطبین پدال

در این دوئل مجموعاً تعداد ۱۵۷۴ رأی به ثبت رسیده است که سری ۳ با تصاحب ۹۷۹ عدد از آن ها و کسب ۶۳ درصد از کل آراء، پیروز دوئل شده و عنوان محبوب ترین سدان کامپکت لوکس دنیا را از شما دریافت کرده است. از سوی دیگر، جولیا نیز با دریافت ۵۸۵ رأی، نایب قهرمان این گروه لقب گرفته است؛ اما سری ۳ برای اینکه به عنوان قهرمانی دست پیدا کند مسیر نسبتاً سختی را پست سر گذاشته است زیرا در ابتدا در مرحلهٔ مقدماتی اینفینیتی Q۵۰ را از سر راه خود کنار زد و سپس در مرحلهٔ نیمه نهایی در برابر رقیب سرسختی به اسم کادیلاک ATS قرار گرفت. این سدان آلمانی اما بر حریف آمریکایی خود نیز غلبه کرده و راهی مرحلهٔ نیمه نهایی شد که در این مرحله را هم با ضربه فنی کردن آئودی A۴ پشت سر گذاشت.

ب ام و سری 3، محبوب ترین سدان کامپکت لوکس به انتخاب مخاطبین پدال

رقبای ب ام و سری سه در مراحل مختلف رقابت ها

مرحله

رقیب

درصد آراء

مقدماتیاینفینیتی Q5068
یک چهارم نهاییکادیلاک ATS63
نیمه نهاییآئودی A473
نهاییآلفارومئو جولیا63

سری ۳ که در حال حاضر کوچک ترین سدان ب ام و محسوب می شود، برای اولین بار در سال ۱۹۷۵ به عنوان جایگزینی برای مدل ۲۰۰۲ به بازار آمد و طی سال های بعد به معیار و سنگ محک کلاس سدان های لوکس و اسپرت تبدیل شد. این خودرو هم اکنون در نسل هفتم خود قرار دارد که در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۸ رونمایی شد. تا نسل قبلی، سری ۳ در انواع کوپه و کابریولت هم تولید می شود اما در نسل ششم این نسخه ها جدا شده و تحت نام سری ۴ به بازار عرضه شدند. قوی ترین نسخهٔ نسل هفتم این ماشین، مدل M۳۴۰i است که تا پیش از معرفی مدل M۳، پرچم دار خانوادهٔ سری ۳ محسوب می شود. این مدل به یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توربو با ۳۸۷ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است.

ب ام و سری 3، محبوب ترین سدان کامپکت لوکس به انتخاب مخاطبین پدال

ب ام و سری 3، محبوب ترین سدان کامپکت لوکس به انتخاب مخاطبین پدال

ب ام و سری 3، محبوب ترین سدان کامپکت لوکس به انتخاب مخاطبین پدال

مشخصات فنی

پیشرانه3 لیتری I6 توربو
قدرت387 اسب بخار
گشتاور500 نیوتن متر
گیربکس8 سرعته اتوماتیک
محور محرکچهارچرخ
شتاب صفرتاصد4.4 ثانیه
حداکثر سرعت250 کیلومتر/ساعت
طول4,709 میلی متر
فاصلهٔ محوری2,851 میلی متر
وزن
مصرف سوخت7.5 لیتر ترکیبی
قیمت54,995 دلار