معرفی اوپل کورسا ۲۰۲۰، تازه نفس و امیدوار!

  1. پنجشنبه ۶ تیر ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۱ سال،۲ ماه قبل)
معرفی اوپل کورسا 2020، تازه‌نفس و امیدوار!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به منظور نشان دادن عمق تغییرات صنعت خودرو، اوپل که هم اکنون زیر چتر حمایتی پژو-سیتروئن قرار دارد تصمیم گرفت نسل جدید کورسا ۲۰۲۰ را در همان آغاز با نسخه ی الکتریکی معرفی کند. اما حالا ژرمن ها تصاویر و جزئیات مدل های درون سوز این سوپرمینی جدید را نیز به اشتراک گذاشته اند.

ظاهر این خودروها تقریباً مشابه نسخه ی الکتریکی کورسا بوده بنابراین ما تمرکز اصلی خود را روی قوای محرکه ی این خودرو خواهیم گذاشت. با اینکه کورسای ساب کامپکت با ارائه ی قوای محرکه ی الکتریکی آماده ی ورود به عصر مدرن خودروها شده اما هنوز هم می توان این خودرو را با پیشرانه ی ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی سنتی که قدرت ۷۵ اسب بخاری دارد خریداری نمود.

این پیشرانه ی بدون توربو در دل نسخه ی پایه ی کورسا قرار گرفته و تنها با گیربکس ۵ سرعته ی دستی کار می کند. اگر نیازمند قدرت بیشتری باشید یک پیشرانه ی ۱.۲ لیتری توربو نیز با دو خروجی ۱۰۰ و ۱۳۰ اسبی و گشتاور ۲۰۵ و ۲۳۰ نیوتون متری در دسترس خواهد بود. پیشرانه ی ضعیف تر با گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۸ سرعته ی اتوماتیک سفارشی همراه می شود اما نسخه ی ۱۳۰ اسبی تنها با گیربکس اتوماتیک عرضه می شود. شتاب این نسخه از کورسا برابر با ۸.۷ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن نیز ۱۸۸ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

معرفی اوپل کورسا 2020، تازه نفس و امیدوار!

جدای از معرفی نسخه ی الکتریکی و سه مدل بنزینی، کورسای جدید با پیشرانه ی ۱.۵ لیتری توربودیزلی هم عرضه می شود که خروجی ۱۰۲ اسب بخاری و گشتاور ۲۵۰ نیوتون متری دارد.

معرفی اوپل کورسا 2020، تازه نفس و امیدوار!

نسخه ی مرسوم این خودرو نیز همانند مدل الکتریکی با چراغ های جلوی ماتریکس LED عرضه خواهد شد. چراغ های تطبیقی یاد شده که به صورت سفارشی در دسترس هستند از ۸ دسته LED تشکیل شده اند که با دوربین باکیفیت جلو هماهنگ بوده تا بی وقفه نوربالا را تنظیم کرده و بهترین دید را ارائه کند.

معرفی اوپل کورسا 2020، تازه نفس و امیدوار!

معرفی اوپل کورسا 2020، تازه نفس و امیدوار!

معرفی اوپل کورسا 2020، تازه نفس و امیدوار!


این سوپرمینی در سبک ترین حالت خود تنها 980 کیلوگرم وزن دارد. طویل این خودرو 4.06 متر است که تقریباً مشابه نسل پیشین بوده اما خط سقف 48 میلی متر پایین تر آمده اما این امر تأثیری روی فضای سر راننده یا سرنشینان نداشته است. دلیل این کار پایین آمدن 28 میلی متری نشیمنگاه سرنشینان و نزدیک تر شدن آن ها به کف جاده می باشد.

اوپل محصول جدید خود را در تریم های ادیشن، الگانس و GS Line عرضه خواهد کرد و انتظار می رود نسخه های داغ تر GSi و OPC در آینده عرضه شوند.

معرفی اوپل کورسا 2020، تازه نفس و امیدوار!