جریمه ۴۰ میلیون دلاری نیسان به خاطر گوسن!

  1. جمعه ۷ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۲۰ (۱ سال،۲ ماه قبل)
جریمه 40 میلیون دلاری نیسان به خاطر گوسن!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نیسان احتمالاً با جریمه ی ۳۷ میلیون دلاری به خاطر گزارش نادرست و دروغین دستمزد کارلوس گوسن مدیرعامل اسبق این شرکت روبرو خواهد شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ژاپن طبق انتظارات جریمه ی هنگفتی را به خاطر گزارش کمتر از حد واقعی حقوق کارلوس گوسن وضع خواهد کرد و این امر تأثیر قابل توجهی روی تصمیمات سرمایه گذاران نیسان خواهد داشت.

نه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ژاپن و نیسان واکنشی به این خبر نشان نداده اند اما منابع ناشناس ادعا می کنند مقامات ژاپنی بازرسی های ابتدایی را پیش از پایان ماه جاری میلادی شروع خواهند کرد و آخرین گزارش های سالانه ی نیسان را راستی آزمایی خواهند نمود.

اگر نیسان اسناد مربوطه را پیش از شروع بازرسی های مقدماتی ارائه کند و تشخیص داده شود که گزارش های قبلی مربوط به درآمد گوسن درست نبوده اند شاید مبلغ جریمه به حدود ۲۲ میلیون دلار تقلیل یابد.

گوسن از نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون به خاطر اتهامات گوناگون در بازداشت به سر می برد. از جمله اتهامات سنگین این مدیر اسبق نیسان می توان کمتر از میزان واقعی دستمزد در حدود ۸۴.۷۱ میلیون دلار اشاره کرد که این میزان دستمزد در حدود ۱۰ سال به صورت نادرست گزارش شده است. او همچنین به انتقال غیرمجاز ضررهای شخصی به حساب نیسان، خیانت درامانت و حیف ومیل اموال شرکت متهم شده است. اگر این اتهامات اثبات شود گوسن احتمالاً تا ۱۵ سال روانه ی زندان خواهد شد.

جریمه 40 میلیون دلاری نیسان به خاطر گوسن!