احتمال بازگشت میتسوبیشی لنسر اسطوره ای وجود دارد…

  1. شنبه ۸ تیر ۹۸ ساعت ۰۷:۵۹ (۱ سال،۲ ماه قبل)
احتمال بازگشت میتسوبیشی لنسر اسطوره‌ای وجود دارد…
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خودرویی که در تصاویر مشاهده می کنید نسخه ی نهایی از میتسوبیشی لنسر اوولوشن افسانه ای است که اواخر سال ۲۰۱۵ معرفی شد. مقامات این خودروساز ژاپنی از آن زمان تاکنون مکرراً به عدم احتمال تولید دوباره ی اوولوشن اشاره کرده اند و حتی اگر قرار باشد این نام دوباره بازگردد هم به فرم یک شاسی بلند احیا خواهد شد تا یک سدان خوش تراش الهام گرفته از رالی. البته اگر خبر جدید منتشر شده توسط اتوکار صحت داشته باشد، احتمالاً چیزی تغییر کرده زیرا به نظر می رسد نسل جدید سدان لنسر اوولوشن تولید خواهد شد.

احتمال بازگشت میتسوبیشی لنسر اسطوره ای وجود دارد…


این خبرگزاری به نقل از منابع ناشناس اعلام کرده یازدهمین نسل لنسر در نسخه ی اوولوشن از قوای محرکه ی رنو مگان RS استفاده خواهد کرد. البته در نظر داشته باشید که اتوکار به نسل فعلی هاچبک فرانسوی ها اشاره ای نداشته بلکه می گوید قوای محرکه ی نسل بعدی مگان RS که در حال حاضر سریع ترین خودروی دیفرانسیل جلوی نوربرگ رینگ است در لنسر نصب خواهد شد.

مگان RS تروفی در بالاترین نسخه ی خود از پیشرانه ی ۱.۸ لیتری توربوی بنزینی با قدرت ۲۹۶ اسبی و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری استفاده می کند. به لطف استفاده از سیستم هیبریدی ملایم اشاره شده در خبر منتشر شده و همچنین رساندن حجم آن به ۲ لیتر، قدرت این پیشرانه در لنسر اوولوشن به ۳۴۱ اسب بخار و گشتاورش به ۴۳۳ نیوتون متر خواهد رسید.

احتمال بازگشت میتسوبیشی لنسر اسطوره ای وجود دارد…

حتی اگر این مشخصات درست هم باشند بازهم فاصله ی زیادی با لنسر اوولوشن X FQ-۴۴۰ MR خواهند داشت. این خودروی افسانه ای خروجی ۴۴۰ اسبی و گشتاور ۵۵۹ نیوتون متری داشته است. به هرحال خودروی یاد شده تنها به تعداد ۴۰ دستگاه ساخته شده و برخی افراد از آن به عنوان قوی ترین پیشرانه ی ۴ سیلندر تاریخ نام می برند.

احتمال بازگشت میتسوبیشی لنسر اسطوره ای وجود دارد…

اما گفته می شود نسل جدید لنسر اوولوشن از پلتفرم CMF-C/D توسعه یافته توسط اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی استفاده خواهد کرد. این پلتفرم به صورت استاندارد از نوع چهار چرخ محرک است. اتوکار اشاره ای به زمان رونمایی نسل جدید این خودرو نکرده اما احتمالاً در کوتاه مدت خبری از مدل اوولوشن نخواهد بود. البته این در صورتی است که میتسوبیشی واقعاً برنامه ای برای احیای رقیب سوبارو WRX STI داشته باشد و نخواهد یک نام نمادین دیگر را همچون اکلیپس روی کراس اووری جدید بکار ببرد.

احتمال بازگشت میتسوبیشی لنسر اسطوره ای وجود دارد…