تویوتا سوپرا تارگا تولید خواهد شد؟!

  1. یکشنبه ۹ تیر ۹۸ ساعت ۰۹:۱۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تویوتا سوپرا تارگا تولید خواهد شد؟!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سوبارو BRZ یا تویوتا در صنعت خودرو به عنوان دو محصول اسپورت سبک وزن شناخته شده اند. همین موضوع درباره ی مزدا MX-۵ میاتا صدق می کند و اگر تاکنون به این فکر افتاده اید که چرا تویوتا و سوبارو نسخه های روباز این دو خودرو را تولید نکرده اند پس تنها نیستید.

سال ۲۰۱۳ کانسپت تویوتا FT-۸۶ کانورتیبل به نمایش درآمد که پیش نمایشی از نسخه ی تولیدی احتمالی بود ولی پس از انتشار شایعات فراوان این خودرو راهی به خط تولید نیافت. البته به نظر می رسد سرانجام نسخه ی روباز این دو خودرو به واقعیت تبدیل خواهند شد.

خبر جدید رسانه های ژاپنی نشان می دهد کانسپت یاد شده چیزی بیشتر از نمونه ای نمایشی بوده است. در این خبر به نقل از تتسویا تادا مدیر فنی ارشد تویوتا سوپرا آمده که نسخه ی کانورتیبل ۸۶ از مرحله ی مفهومی عبور کرده و نزدیک به خط تولید است. متأسفانه در این خبر به چرایی مکث چند ساله ی تویوتا برای تولید چنین خودرویی اشاره ای نشده است. اگر خبرهای قبلی صحیح باشند بنابراین سعی تویوتا برای حفظ ماهیت چابک این خودروی اسپورت در عین اضافه شدن یک سقف تاشدنی نیازمند بازطراحی قابل توجهی خواهد بود.

تویوتا سوپرا تارگا تولید خواهد شد؟!

البته سوپرای جدید نیز شایسته ی توجهات بیشتر است. شاید سوپرا نیز با سقف جداشدنی تارگا مانند تولید شود. در مصاحبه با تادا او به این نکته اشاره کرده که نسخه ی کانورتیبل A۹۰ یک گزینه ی عجیب خواهد بود زیرا ب ام و Z۴ اساساً سوپرای کانورتیبل است. این دو خودرو که با همکاری تویوتا و ب ام و توسعه یافته اند به طور اتفاقی می توانند رقبای مستقیم هم باشند و تادا به این نکته اشاره ای نداشته و به صورت زیرکانه ای سؤال را به سمت گزینه ی روباز منحرف کرده است.

تویوتا سوپرا تارگا تولید خواهد شد؟!

البته تولید نسخه ی روباز سوپرا با تاریخچه ی این خودرو هماهنگی دارد زیرا نسل های A۷۰ و A۸۰ با چنین فرم بدنه ای تولید شدند. شاید مهم تر از همه این باشد که تولید سوپرا با سقف تارگا تجربه ی رانندگی لذت بخشی را در اختیار طرفدارانی بگذارد که از تپیدن قلب ب ام و در بطن این خودرو خشنود نیستند.

تویوتا سوپرا تارگا تولید خواهد شد؟!

تویوتا سوپرا تارگا تولید خواهد شد؟!