معرفی اشکودا اسکالا دوگانه سوز CNG

  1. یکشنبه ۹ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۳۲ (۱ سال،۲ ماه قبل)
معرفی اشکودا اسکالا دوگانه‌سوز CNG
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اشکودا در حال حاضر طیف مختلفی از پیشرانه های بنزینی و دیزلی مدرن را برای محصولات خود ارائه می کند اما حالا نسخهٔ دوگانه سوز CNG از هاچ بک جدید اسکالا را معرفی کرده تا تنوع سوخت ها در محصولات خود را بیشتر کند. این خودرو که اسکالا G-Tec نام گرفته است، پس از اکتاویا، دومین محصول CNG سوز اشکودا محسوب می شود. این هاچ بک دوگانه سوز به یک پیشرانهٔ ۱ لیتری سه سیلندر توربوشارژ مجهز است که ۹۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتن متر گشتاور داشته و با قوانین آلایندگی یورو ۶d-Temp مطابقت دارد. نیروی این موتور هم توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی به چرخ های جلو منتقل می شود.

اسکالا G-Tec به سه مخزن CNG مجهز شده است که به گفتهٔ اشکودا، با پُر کردن هر سهٔ آن ها خودرو می تواند تا ۴۱۰ کیلومتر را بپیماید. علاوه بر این، برای این ماشین یک باک بنزین ۹ لیتری هم در نظر گرفته شده که مجموع بُرد آن باز گاز و بنزین را به ۶۳۰ کیلومتر می رساند. در هنگام استفاده از CNG اما تولید دی اکسید کربن خودرو ۲۵ درصد نسبت به بنزین کاهش پیدا می کند. مخزن های CNG به صورت یکپارچه در زیر بدنهٔ اسکالا جای گرفته اند که درنتیجه ظرفیت صندوق بار خودرو نسبت به نسخه های بنزینی و دیزلی تنها ۱۲۸ لیتر کاهش یافته و به ۳۴۰ لیتر رسیده است. به گفتهٔ اشکودا، این بیشترین حجم صندوق بار برای خودروهای دوگانه سوز در این کلاس محسوب می شود.

معرفی اشکودا اسکالا دوگانه سوز CNG

عضو هیئت مدیرهٔ بخش توسعهٔ فنی اشکودا آقای «Christian Strube» در رابطه با این خودرو گفته است:

طی سال های آینده گاز طبیعی در موتورهای اشکودا نقش مهمی را ایفا خواهد کرد تا تولید دی اکسید کربن کاهش پیدا کند. پیشرانه های گاز طبیعی ما به خاطر آلایندگی پایین در بین خریداران در حال محبوب و محبوب تر شدن هستند. هرکسی که با اشکودا اسکالا G-Tech رانندگی کند در آینده در اکثر کشورها از مزیت هزینه های پایین سوخت هم بهره مند خواهد شد

اسکالا G-Tech مثل دیگر نسخه های این خودرو به صورت استاندارد به لیست کاملی از ویژگی های ایمنی مجهز است که ازجملهٔ آن ها می توان به دستیار حرکت بین خطوط، دستیار جلو با ترمز اضطراری شهری، چراغ های LED و… اشاره کرد. این هاچ بک دوگانه سوز در سه تیپ مختلف بنام های Active، Ambition و Style از سه ماههٔ چهارم امسال راهی بازار خواهد شد.

معرفی اشکودا اسکالا دوگانه سوز CNG

معرفی اشکودا اسکالا دوگانه سوز CNG