داچیا شاسی بلندهای جدیدی عرضه خواهد کرد

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۱ سال قبل)
داچیا شاسی بلندهای جدیدی عرضه خواهد کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

داچیا برنامه های سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی خود را اعلام کرد. ۲۵ میلیون یورو از این سرمایه گذاری را دولت رومانی تأمین خواهد کرد تا تولید سالانه ی این خودروساز با افزایش سالانه ی ۵۰ هزار دستگاهی به ۴۰۰ هزار دستگاه برسد.

جدای از افزایش ظرفیت تولید، داچیا همچنین به دنبال گسترش سبد محصولات نه چندان بزرگ خود خواهد بود.

مدیر گروه رنو و داچیا در رومانی که با رسانه های این کشور مصاحبه می کرد اعلام داشته هم اکنون زمان گسترش سبد خانواده ی داستر فرا رسیده است. البته او به جزئیات بیشتری اشاره نداشته و ارائه اطلاعات بیشتر را به آینده موکول کرده است. او گفته است:

ما به داستر بسیار افتخار می کنیم. ما این خودرو را در ۴۴ کشور به فروش می رسانیم و داستر پرفروش ترین شاسی بلند اروپاست. ما معتقدیم داستر همانند یک سفیر برای رومانی است. چالش ما ادامه دادن موفقیت داچیاست و کودک ما باید نسخه های دیگری داشته باشد.

زمانی که از مدیر داچیا درباره ی زمان عرضه ی مدل بعدی پرسیده شده او گفته است: “می دانید که من نمی توانم به این سؤال پاسخ دهم.”

یکی از نسخه هایی که انتظار می رود از داستر تولید شود پیکاپ تراک جدید است. نسخه ی اروپایی داستر Oroch با همکاری یک شرکت کوچ بیلدینگ که قبلاً نسخه ی تولید محدود این خودرو در ۵ سال پیش را ساخته بود تولید خواهد شد.

احتمال تولید نسخه ی الکتریکی داستر هم وجود دارد و قبلاً هم تصاویر جاسوسی از یک پروتوتایپ مرموز این شاسی بلند که دارای فاصله ی بین محوری بیشتر و قوای محرکه ی بدون آلایندگی بوده منتشر شده است.

داچیا شاسی بلندهای جدیدی عرضه خواهد کرد

خودروی به اصطلاح گرند داستر که نسخه ی بزرگ تر این شاسی بلند بوده نیز طبق برخی شایعات تولید خواهد شد. البته تولید جایگزین ارزان خودروهایی همچون هیوندای سانتافه و دیگر شاسی بلندهای میان سایز دیگر در دستور کار نیست زیرا قیمت آن برای مشتریان داچیا بالا خواهد بود.

داچیا شاسی بلندهای جدیدی عرضه خواهد کرد

دیگر کاندیدای سبد محصولات داچیا می تواند رنو آرکانا باشد که احتمال عرضه ی آن با برند داچیا در اروپا وجود دارد. همچنین رنو برخی خودروهای قدبلند همچون K-ZE و تریبر را دارد که در اروپا با برند رنو عرضه نمی شوند و احتمال معرفی آن ها در قاره سبز با برند ارزان تر داچیا وجود دارد.

داچیا شاسی بلندهای جدیدی عرضه خواهد کرد