نیم نگاهی به کاربرد ردیاب آهنربایی

به طور معمول، در ساختار ردیاب آهنربایی و به منظور تغذیه آن، یک باطری مورد استفاده قرار می گیرد. بر این اساس، ظرفیت بیشتر باطری، سبب روشن بودن زمان بیشتری پس از هر بار شارژ دستگاه می شود. در نگهداری میزان شارژ ردیاب، مدت زمان استفاده از آن نیز بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد.

  1. جمعه ۲۹ شهریور ۹۸ ساعت ۱۴:۵۷ (۸ ماه،۲ هفته قبل)

کاربردهای ردیاب آهنربایی بسیار متنوع و مختلف می باشد، اما کاربرد عمده این محصول ردیابی ماشین از دسترس خارج شده، به منظور مشاهده مسیرهای تردد خودرو مدنظر می باشد. 

اهمیت و ضرورت کاربرد ردیاب آهنربایی

از دیگر موارد کاربرد این دستگاه، استفاده از آن در خودروهای لوکس می باشد. در این خودروها به سبب نیاز مصرف کننده به سیستم ردیابی و در عین حال جلوگیری از بهم ریختگی و برهم خوردن سیم کشی خودرو، استفاده از ردیاب آهنربایی شارژی، گزینه مثمر ثمر و کاربردی به شمار می رود. چراکه این نوع ردیاب ضمن فراهم آوردن امکان ردیابی خودرو، برای سیستم سیم کشی ماشین نیز مشکلی را ایجاد نمی سازد. 

از دیگر کاربردهای این دستگاه، ردیابی کانتینرها می باشد. به طور معمول، یک کانتینر در طول مسیر امکان دارد بر روی چندین تریلی مختلف قرار گیرد. با نصب یک ردیاب آهنربایی به سهولت می توان عملیات ردیابی کانتینر را به نحو مطلوب انجام داد. ناگفته نماند که این نوع ردیاب متناسب با وزن خود، در قاب پشتی از چندین آهنربای قوی بهره می برد که بدون هیچگونه مشکلی به خودروی مدنظر می چسبد. چنانچه آهنرباها برای نگهداری ردیاب، از قدرت کافی و لازم برخوردار نباشند، استفاده از آهنرباهای اضافی در این زمینه کمک شایانی می نماید. لازم به ذکر است که نصب آهنربا باید در طرف مخالف آنتن GPS صورت گیرد. در صورت عدم نصب درست ردیاب آهنربایی، ضمن تاثیر گذاشتن بر روی آنتن GPS، در کارکرد و آنتن دهی ردیاب نیز اختلال ایجاد می کند.  

ردیاب آهنربایی

نحوه تغذیه ردیاب آهنربایی 

به طور معمول، در ساختار ردیاب آهنربایی و به منظور تغذیه آن، یک باطری مورد استفاده قرار می گیرد. بر این اساس، ظرفیت بیشتر باطری، سبب روشن بودن زمان بیشتری پس از هر بار شارژ دستگاه می شود. در نگهداری میزان شارژ ردیاب، مدت زمان استفاده از آن نیز بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. به همین جهت، چنانچه کاربر در طول روز یک یا چند بار به مشاهده موقعیت اقدام کند، در مقایسه با هنگامی که کاربر به صورت آنلاین و دائم از ردیاب استفاده به عمل می آورد، دستگاه شارژ بیشتری را نگهداری می کند. مضاف بر این، استفاده بیشتر از حالت میکروفون دستگاه، میزان مصرف باطری را افزایش داده و سبب زودتر خاموش شدن ردیاب می گردد. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که در عملکرد ردیاب آهنربایی، طراحی مدار داخلی دستگاه نیز تاثیر گذار می باشد. بنابراین، طراحی بد و نامطلوب ردیاب علاوه بر بالا بردن مصرف جریان دستگاه، مصرف شارژ آن را نیز افزایش داده و سبب زودتر تمام شدن شارژ آن می شود. در سوی مقابل، دستگاه بهره مند از طراحی مطلوب و بهینه، از عملکرد بسیار بهتری برخوردار می باشد.

به طور کلی، در حال حاضر طراحی ردیاب آهنربایی در اغلب کارخانه ها از پیشرفت قابل توجهی برخوردار شده است. همچنین مصرف این دستگاه نیز بسیار بهینه و مطلوب می باشد. بر همین اساس و به منظور مقایسه مصرف بهینه این دستگاه ها، می توان به باطری بکار رفته در ساختار آنها توجه نمود. بدون تردید، میزان عملکرد دستگاه با باطری تعبیه شده برای آن، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به عنوان نمونه، کارکرد باطری 1000 Am در حالت آماده کار در حدود 12 روز و در وضعیت آنلاین و با حرکت حداکثر روزی پنج الی شش ساعت ماشین، به مدت سه روز می باشد.

ردیاب آهنربایی

سایر جزئیات کارکرد باطری دستگاه 

ردیاب آهنربایی برخوردار از یک باطری 5000 Am در مقایسه با باطری 1000 Am، از کارکردی در حدود پنج برابر برخوردار می باشد. ناگفته نماند که ابعاد و اندازه های باطری 1000 Am در حدود 4*3*0/5 mm می باشد. بر همین اساس، در هنگام خرید دستگاه باید به میزان عملکرد و نوع بازدهی آن نیز توجه ویژه شود. چرا که دستگاه برخوردار از باطری 1000 برای مدت زمان طولانی مانند شش ماه پاسخگو نمی باشد.

نگاهی به سنسورهای ردیاب آهنربایی

یکی از قابلیت های ویژه ردیاب آهنربایی، بهره مندی از سنسور دراپ (Drop sensor) می باشد. در پرتو وجود این سنسور قابلیت ارسال پیام در هنگام افتادن یا جدا شدن دستگاه از خودرو، به کاربر امکان پذیر می شود. به همین جهت، با ارسال پیام، کاربر در جریان این اتفاق قرار می گیرد.

ردیاب آهنربایی


آدرس سایت: www.cartracker.ir
همرسانی نوشتار:

رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...