فوتبال ایران بار دیگر عزادار شد

چرا لقب «پدر استقلال» شایسته منصور پورحیدری بود؟

مردی که امروز انتشار خبر فوتش از بیمارستان ایرانمهر، فوتبال ایران را شوکه کرد، بی تردید یکی از پرافتخارترین مربی های تاریخ باشگاه استقلال بود. مردی که در طول نیم قرن حضورش در استقلال سعی نکرد این مهم را دستاویزی برای بدست آوردن ثروت و جایگاه بیشتر قرار دهد و تنها برای موفقیت تیم محبوبش تلاش کرد.

  1. جمعه ۱۴ آبان ۹۵ ساعت ۱۴:۵۴ (۳ سال،۶ ماه قبل)
منصور پورحیدری

بله؛ منصور پورحیدری که ماه‌ها بود با سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌کرد، با اختلاف نسبت به سایر مربی‌های استقلال پرافتخارترین مربی این باشگاه بود اما معمولا به دور از هیاهو ترجیح می‌داد زیاد روی این افتخار مانور ندهد.منصور پورحیدری

اگر استقلال امروز دو ستاره روی پیراهنش نقش بسته، بخش مهمی از آنرا مدیون منصورخان است. چرا که او یک بار به عنوان بازیکن و یک بار به عنوان مربی موفق شد این عنوان را برای باشگاهش بدست یباورد.

پورحیدری در دوران سرمربیگری خود در استقلال 3 بار در سال های 1362 ، 1364 و 1370 قهرمان باشگاه های تهران شد که در آن سال ها جام کاملا معتبری محسوب می‌شد.

پدر معنوی استقلال همچنین در سال های 1369 و 1380 قهرمان لیگ قدس وآزادگان شد. استقلال با او همچنین در سال‌های 1375 و 1379 هم قهرمان جام حذفی شد.منصور پورحیدری

استقلال با پورحیدری در سال 1991 قهرمان باشگاه های آسیا شد و در سال های 1992 و 2002 به مقام دوم و سومی رسید. پورحیدری همچنین در سال 1998 ایران را قهرمان بازی های آسیایی کرد.

اشاره به افتخارات منصور پورحیدری در دوران مربیگری که با قهرمانی‌های پی‌درپی همراه بوده البته موجب نمی‌شود افتخارات او را در دورانی که بازی می‌کرد از یاد ببریم. پورحیدری در آن دوران نیز افتخارات بسیاری را به دست آورد.

بدون شک اهالی فوتبال و آنهایی که با اسطورها و نخبه‌ها به خوبی آشنایی دارند، هرگز از یاد نمی‌برند که پورحیدری که بود و چه کارهایی برای استقلال انجام داد.
همرسانی نوشتار: