عجیبا و غریبا ؛ اول میزبانی پرسپولیس و استقلال در تهران را از ما گرفتند و حالا دوحه را

فدراسیون فوتبال بخوبی در یکی دو سال اخیر نشان داده در تصمییم گیری های کلان و دعواهای بزرگ یارای دفاع از باشگاه ها را ندارد. مگر اینکه باشگاه ها خود دست بکار شوند.

  1. ۱ سال،۳ ماه قبل
عجیبا و غریبا؛ اول میزبانی تهران را از ما گرفتند و حالا دوحه را

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  در ماجرای حق پخش هنوز باشگاه ها سهمی نمی برند. در حالی که در سال های دعوا با سازمان صدا و سیما اگر فدراسیون فوتبال به کمک باشگاه ها یک تلویزیون اینترنتی راه می انداخت تا الان هم حق پخش حل شده بود و هم باشگاه ها اینهمه گیر و دار مالی نداشتند. بماند که گفته می شود هنوز در آمدهای تبلیغات محیطی هم به باشگاه ها داده نشده به خاطر اینکه فدراسیون فوتبال پول نگرفته است.

اما ماجرای جالب در این بین تصمیم دیروز کنفدراسیون فوتبال آسیا است که سکوت فدراسیون فوتبال را به همراه داشت.

استقلال ابتدا می خواست در کشورهای آسیای میانه به مصاف تیم عربستانی یعنی الهلال برود و گویی در این بین عربستان فشارهایی به این کشورها وارد کرده بود که میزبانی ایران را قبول نکنند! در ادامه استقلال و تراکتورسازی در یک تصمیم خوب دوحه را به عنوان شهر میزبان معرفی کردند. انتخاب خوب به این خاطر که عربستانی ها نمی خواستند حتی برای بازی با تیم های قطری به دوحه سفر کنند و با رای کمیته اجرایی ملزم شدند بازی با تیم های قطری در این کشور را بپذیرند!

اما در کمال تعجب شاهد این هستیم بعد از انتخاب نمایندگان ایران – عربستان به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه زده که برای بازی با تیم های ایرانی به دوحه سفر نخواهد کرد و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در نامه ای به ایران اعلام می کند تیم های ایرانی باید در مسقط با تیم های عربستانی بازی کنند. شهری که حضور در آن به سود تیم های عربستانی است نه ایران.

ابتدا میزبانی تهران را از ما گرفتند و حالا میزبانی دوحه را و فدراسیون فوتبال ساکت نشسته است و به این تصمیم اعتراضی ندارد! باز هم به اقتدار باشگاه تراکتورسازی که در نامه ای صریح اعلام کرده است با در تبریز میزبانی تیم عربستانی خواهد بود یا در دوحه و به هیچ وجه به مسقط سفر نخواهد کرد.

ایران 4 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا دارد و عربستان دو سهمیه و فوتبال ایران در رنکینگ آسیا اول است آنوقت هیچ قدرت اجرایی در تصمیم گیری های کنفدراسیون فوتبال آسیا ندارد.

به اعتقاد شما اگر فدراسیون فوتبال در برابر این تصمیم های غیر منطقی از همان ابتدا ایستادگی می کرد آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم های ایرانی را از لیگ قهرمانان آسیا براحتی حذف می کرد؟ آنهم تیم های ایرانی که این همه میزان تماشاگران بازی ها را بالا برده اند. اگر حذف می شدیم بهتر بود تا به هر تصمیمی که عربستانی ها می گیرند تن دهیم.

کاملا مشخص است همان طور که فدراسیون فوتبال در ماجرای حق پخش نتوانسته کاری انجام دهد در این موضوع هم دست رو دست گذاشته است و با ترفندهای حذف از بازی ها و این حرف ها در نهایت باشگاه ها را مجاب می کند برای بازی با تیم های عربستانی به مسقط سفر کنند.