قطر چطور میزبان بازی‌های آسیایی استقلال شد ؟

مدیرعامل استقلال می گوید این باشگاه قصد داشت دو کشور را برای میزبانی بازی های این تیم برابر نماینده های عربستانی در لیگ قهرمانان اسیا معرفی کند که به دلیل اروپایی بودن آنها این پیشنهاد رد شد.

  1. ۱ سال قبل
قطر چطور میزبان بازی‌های آسیایی استقلال شد ؟

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) ، سیدرضا افتخاری در مورد این که چرا مثل فصل گذشته عمان میزبان بازی های آسیایی استقلال نشد به مهر گفت: ابتدا فکر می‌کردیم بر خلاف سال گذشته می‌توانیم از تیم‌های عربستانی در ایران میزبانی کنیم. اما بعد که مشخص شد اینطور نیست و باید مثل سابق در کشور ثالثی میزبان عربستانی‌ها باشیم به بررسی گزینه‌ها پرداختیم. مسقط را خیلی زود از گزینه‌های خود خارج کردیم چون به دلیل نزدیکی عربستان به این کشور و سهولت سفر شهروندان عربستان به مسقط عملا آنجا میزبان تیم عربستانی می‌شد و شرایط برای تیم های ایرانی مناسب نبود.

او در مورد کشورهای مورد دلخواه استقلال برای میزبانی هم گفت: سپس به برخی کشورها نظیر آذربایجان و ارمنستان فکر کردیم که دیدیم به دلیل اروپایی بودن این کشورها طرح این موضوع می‌تواند از اساس با مخالفت مواجه شود. در کشورهای اطراف بعضی‌ها از نظر آب و هوایی در این فصل سال مناسب انجام این بازی نبودند، بعضی‌ها شرایط میزبانی از مسابقاتی به این مهمی را نداشتند و عملا گزینه‌های ما محدود می‌شد. لذا به گزینه قطر رسیدیم و این کشور را معرفی کردیم.

همرسانی نوشتار: