واکنش جالب داور معروف به قضاوت داور بازی استقلال !

پیشکسوت داوری فوتبال ایران معتقد است داور دیدار العین و استقلال جانبدارانه سوت زد.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
فنایی-قضاوت-بن-یعقوب-باعث-شد-از-داور-بودنم-خجالت-بکشم

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  محمد فنایی، پیشکسوت داوری فوتبال ایران، درباره قضاوت دیشب (سه‌شنبه) داور مالزیایی دیدار العین و تیم فوتبال ‌استقلال بیان‌ کرد: من واقعا نمی‌دانم چه کلمه‌ای مناسب این داور است. بحث این است که او در یک میدان بین‌المللی قضاوت کرد و نباید این‌گونه جانبدارانه تصمیم می‌گرفت.

او ادامه‌ داد: من سال‌ها در آسیا و حتی جهان قضاوت کرده‌ام. هیچ‌گاه داوری به این شکل ندیده بودم. مشخص بود که او می‌خواهد تیم حریف برنده این مسابقه شود و تصمیمات او را نمی‌توان به پای اشتباه‌های داوری گذاشت. در صحنه پنالتی‌ نخست که به ضرر استقلال اعلام شد داور حتی باید به مهاجم حریف به دلیل شبیه سازی کارت زرد نشان می‌داد. درباره صحنه دوم نیز که به هیچ وجه صحبتی نمی‌کنم زیرا اگر چنین اتفاقی بخواهد پنالتی‌ باشد ما باید در هر بازی شاهد 10 – 12 پنالتی‌ باشیم. صحنه دوم تنها یک برخورد فوتبالی بود.

فنایی همچنین درباره مشکل ساز بودن این داور برای تیم‌ ‌ملی ایران نیز گفت‌: بله. او بارها تیم‌ ‌ملی ما را اذیت کرده است. متاسفانه مالزی نفوذ زیادی در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد و حتی مقر AFC نیز در این کشور واقع شده است. طبیعی است که آنها از داور خود حمایت کنند و پشت او در بیایند. به نظرم باید مسئولان فوتبال ما شکایت کنند تا این داور دیگر در چنین میادینی سوت نزند زیرا به هیچ وجه صلاحیت سوت زدن را ندارد.

این پیشکسوت داوری فوتبال ایران در ادامه‌ صحبت‌های خود ‌اضافه کرد: قضاوت "امیر ال بن یعقوب" باعث شد حتی از داور بودن خود خجالت بکشم. اگر شخصی که دیدار شب گذشته العین و استقلال را سوت زد داور بود، امثال من که سابقه قضاوت در جام جهانی را داریم دیگر به ما نمی‌توان داور گفت‌.

همرسانی نوشتار: