استقلال خطاکارترین تیم آسیا !

استقلال بیشترین خطا را در میان تیم‌های آسیایی انجام داده و در صدر تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
استقلال-خطاکارترین-تیم-آسیا؛-دست-و-دلبازی-خطرناک

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  در مورد بازی استقلال و العین نمی‌شود از ابعاد فنی صحبت کرد. اتفاقات داوری آنقدر غالب بر بازی بود که هرگونه اظهارنظر فنی و تحلیلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در فوتبال در مورد هر چیزی می‌شود برنامه‌ریزی کرد. شاید اشتباهات داوری از این قاعده مستثنی باشد اما عجیب نیست اگر بگوییم کم‌شدن آن شاید قابل انجام باشد. در دیدارهایی که از همان ابتدا می‌شود تشخیص داد که داوری قرار نیست چندان بر اصول و قاعده باشد شاید کمترین برخورد با بازیکنان حریف بهترین راه‌حل برای ندادن بهانه‌ای به دست داور بازی باشد. فاکتوری که استقلالی‌ها چندان آن را رعایت نمی‌کنند.

آمار می‌گوید که استقلال با ریسک و خطر بازی می‌کند. شاگردان شفر با انجام 53 خطا در صدر همه تیم‌های آسیایی این فصل لیگ قهرمانان ایستاده‌اند. پیش از این هم این سبک بازی استقلال در لیگ برتر کار دست آن‌ها داده بود. سبکی که برای کم شدن پنالتی‌های اهدا شده توسط بازیکنان استقلال درنظر گرفته شد و استقلالی‌ها با انجام خطا پیش از محوطه جریمه بازیکنان حریف را متوقف می‌کردند تا کار به محوطه جریمه نکشد. شاید این فرمول در آسیا کمی خطرناک‌تر باشد چون در این جا تیم‌هایی حضور دارند که برعکس لیگ برتر خودمان کاشته‌زن‌های قهاری دارند که از هیچ موقعیتی به راحتی نمی‌گذرند.

استقلال در این سه بازی 24 خطا را در نیمه زمین خودش انجام داده است. خطرهایی بسیار پرریسک. از این 24 خطا، 7 خطا در یک سوم زمین و نزدیک به دروازه انجام شده. آماری که بسیار خطرناک محسوب می‌شود و باعث گل خوردن این تیم هم شده است.

پرسپولیسی‌ها هم در خطا در آسیا با 51 خطا در رده سوم قرار دارند اما به نظر می‌رسد که اوضاع در آنجا کمی آرام تر است. از میان خطاهای آنها فقط سه خطا در یک سوم زمین خودی بوده، که البته هر سه خطا را هم شجاع خلیل‌زاده در یک بازی انجام داده است. پرسپولیس آن بازی را سه بر یک باخت و یکی از گل‌ها را هم روی همین شروع مجددها خورد. در بقیه بازی‌ها اما از این لحاظ آرامش نسبی حاکم بود.