کم خطا و کم کارت در آسیا

ژنرال استقلال با تیم دفاعی یا دفاع تیمی

ذوب آهن کم خطاترین و کم کارت ترین نماینده ما در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بوده است.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
ذوب آهن کم خطا و کم کارت در آسیا /  قلعه نویی؛ تیم دفاعی یا دفاع تیمی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر) ذوب آهن با 6 امتیاز و کسب رتبه دوم گروه B دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را به پایان رساند. وقتی سبک بازی و آمار خطا و کارت زردهای این تیم را بررسی می کنیم متوجه می شویم شاگردان امیر قلعه نویی کم خطاترین و کم کارت ترین نماینده ما در این رقابت ها بوده اند. ثبت 11 خطا در بازی با الدحیل، 10 خطا در مصاف با لوکوموتیو، 10 خطا در برابر الوحده و دریافت تنهای کارت زرد توسط کی روش استنلی نشان می دهد تیم ذوب آهن میانه خوبی با ارائه بازی خشن ندارد و آنها سعی می کنند با دوندگی و ارائه بازی فشرده عرصه را به حریف تنگ کنند.

در واقع قلعه نوعی با استفاده از هافبک هایی مثل قاسم حدادی فر، بختیار رحمانی و جرجی ولیسیانی سعی در متراکم کردن کانال مرکزی زمین دارد و از بازیکنانش می خواهد با دوندگی، پرسینگ و تحت فشار قرار دادن بازیکن صاحب توپ اجازه خلق موقعیت را از حریف بگیرند. شاید به همین دلیل باشد که ذوبی ها در هر سه دیدار خود در آمار مالکیت توپ قافیه را به حریف باخته اند.

اما وجود بازیکنان سرعتی مثل میلاد فخرالدینی و سیدمحمدرضا حسینی که قدرت بالایی که در انتقال توپ از دفاع به حمله دارند، باعث می شود آمار ذوب آهن در خلق موقعیت قابل توجه باشد. استراتژی قلعه نویی بعد از اینکه هافبک ها عملیات توپ ربایی از حریف را انجام می دهند، بردن بازی به کناره ها و استفاده از سرعت وینگرهایش است تا از کانال کناری به لایه های دفاعی حریف نفوذ کنند. در این لحظه با اضافه شدن هافبک ها به خط جلو امکان استفاده از توپ های سوم نیز میسر می شود. آنها با همین روش در سه بازی خود موفق به خلق 41 موقعیت گل شده اند که آمار خوبی به نظر می رسد.

امیر قلعه نویی با این پلن سعی کرده دفاع تیمی را در تیمش به یک اپیدمی تبدیل کند و با توجه به سبک بازی نمی توان از ذوب آهن به عنوان تیم دفاعی نام برد. شاگردان قلعه نویی در کنار پرسپولیس با سه گل خورده بهترین خط دفاعی نمایندگان ما را در این رقابت ها در اختیار داشته اند که البته اگر ذوبی ها در آن 10 دقیقه آشفته وار مقابل الدحیل غافلگیر نمی شدند، می توانستند آمار به مراتب بهتری ثبت کنند. با این اوصاف ذوب آهن با ثبت دو کلین شیت در دور رفت موفق شده نمایش خوبی را در فاز دفاعی داشته باشد.

با توجه به اینکه در دور برگشت ذوب آهن در 2 دیدار خارج از خانه باید به مصاف حریفان بروند به نظر می رسد اتخاذ همین تدابیر و استمرار روی دفاع تیمی بتواند برای آنها کارساز باشد تا به عنوان یکی از تیم های صعود کننده به دور بعد شناخته شوند.

همرسانی نوشتار: