مصاحبه مفصل هاینکس (بخش پایانی): سال 1992، ایتالیایی یاد گرفتم چون ایتالیا در آن زمان، رهبر فوتبال جهان بود

مصاحبه ای جالب با سرمربی محبوب باواریایی ها!

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
بایرن مونیخ - TZ - بوندس لیگا - مصاحبه مفصل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

یوپ هاینکس از اوایل فصل تصمیم گرفت دوباره هدایت بایرن مونیخ را بر عهده بگیرد. او تصمیم دارد دوباره در پایان فصل بازنشسته شود. هاینکس در مصاحبه ای مفصل با خبرنگار TZ، حرف های حالبی زده است. بخش دوم و پایانی این مصاحبه را در ادامه با هم خواهیم خواند.

قدرت رهبری رومنیگه و هونس مانع از انتخاب سرمربی آینده می شود؟ هیچ کس به اندازه شما در این مورد تجربه ندارد.

نه، من این موضوع را به مانند یک مشکل نمی بینم. اگر بایرن مونیخ مربی ای را به کار گیرد که سابقه مربی گری در دورتموند، لایپزیش یا هر باشگاه دیگری را داشته باشد، فرقی نمی کند. او باید ایده های روشنی داشته باشد. سپس این موضوع در مورد خواسته ها و انتظارات باشگاه و البته موفقیت است. او باید کار مربی گری را درک کند. مهارت های فوتبالی داشته باشد و با تجربه باشد. به علاوه قدرت هدایت و رهبری یک تیم را داشته باشد.
یک واقعیت درباره مربیان جوان بگویم؟ آن ها نباید اشتباه کنند. به دلیل این که رفتار و موقعیت رسانه ها تغییری کلی کرده است. آن ها هر چیزی را بزرگ می کنند و کوچک ترین مسئله ها را مطرح می کنند.

برای مثال، کت قرمز ها (پیشکسوتان بایرن مونیخ)؟

چنین چیزی بی معنی است! ببخشید که چنین حرفی زدم اما در گذشته چنین نبود. به همین دلیل مربیان جوان زمان سختی در چنین کار هایی دارند. در این حالت شما نمی توانید هر چیزی را شروع کنید و شما باید توانایی جدا کردن چیز های مهم و بی اهمیت از هم را داشته باشید.

چه زمانی را شما تخمین می زنید برای تمرین دادن به تیمی مانند بایرن مونیخ؟

مسئله اصلی همین است. امروز رسم است که شما یک سبک خاص داشته باشید. همان طور که با بازیکنان کار می کنید. چنین چیزی قبلا وجود نداشت حتی در بایرن مونیخ! پپ و کارلتو هر دو تلاش زیادی این جا کردند. هر دو با تجربه بودند و لیگ قهرمانان اروپا هم برده بودند. آن ها تیم هایی نظیر بارسلونا، رئال مادرید و چلسی را هدایت کرده بودند.
چنین مسئله هایی صالح حمیدزیچ (مدیر ورزشی بایرن مونیخ) را از دید من، برجسته نشان می دهد. او بسیار متفکر است. او نقشه های مشخصی برای تغییر بسیاری از چیز ها در این جا، دارد. حتی هنگامی که او با یک بازیکن قرارداد امضا می کند، تحت یک شرایط خاص، وظایفی را بر عهد می گیرد. در حالی که در برخی مورد ها مربی موظف به انجام بعضی از کار ها است (با خنده).

آقای هاینکس، شما لیست مربیان احتمالی بایرن مونیخ برای فصل آینده را دارید؟

با خنده: بله، حسن و من، در این موضوع شفاف هستیم و لیست بازیکنان را می دانیم!

لیست مربیان؟

در مورد مربیان نمی دانم. او فعلا به چنین لیستی احتیاج ندارد (دوباره می خندد).

مربی بایرن حتما باید زبان های خارجی را بلد باشد؟

بازیکنان اسپانیایی زیادی در تیم وجود دارند. برای آن ها بله لازم و مفید است. اگر مربی با زبان خودتان با شما حرف بزند، همه چیز و گفتگو هایتان، بهتر پیش خواهد رفت. حتی در ملاقات ها هم همین طور است. قبل از جلسات، من به آن ها می گویم که قرار است در مورد چه مطالبی حرف بزنیم. سپس تاکتیک های تیم را به وسیله پاور پوینت، یعنی تصویری توضیح می دهم.

مصاحبه مفصل هاینکس (بخش پایانی): سال 1992، ایتالیایی یاد گرفتم چون ایتالیا در آن زمان، رهبر فوتبال جهان بود

آیا مربی بعدی باید به زبان آلمانی، مسلط باشد؟

چنین چیزی برای رسانه های آلمانی هم خوب است. این چیزی است که من متوجه شده ام. برای ارتباط های بیرون و داخلی تیم، مهم است که مربی تیم بتواند آلمانی صحبت کند. نمی خواهم مربیان غیر آلمانی را سرزنش کنم. من زمانی به بیلبائو رفتم و یک کلمه هم اسپانیایی صحبت نکردم. چهار ماه قبل از آن من زبان ایتالیایی را یاد گرفته بودم زیرا در آن زمان، ایتالیا رهبر فوتبال جهان بود. این اتفاق به سال 1991/92 مربوط می شود. بعد از آن من زبان اسپانیایی را یاد گرفتم. البته برای صحبت و ارتباط با بازیکنان، کافی نبود.

و بعد؟

من یک مترجم گرفتم. این گونه خیلی بهتر بود. اوتو (اسم مترجم) زیاد فوتبال نمی دانست. با این حال او 95% می توانست به اسپانیایی صحبت کند. او مرد بسیار باهوشی بود.

مصاحبه مفصل هاینکس (بخش پایانی): سال 1992، ایتالیایی یاد گرفتم چون ایتالیا در آن زمان، رهبر فوتبال جهان بود

در این راستا، بخوانید؛

مصاحبه مفصل هاینکس (بخش اول): درباره توخل سوال شد و جواب دادم؛ نمی دانم در تابستان چه می شود