بارسلونا 3 (4)-(1) 0 چلسی؛ تفاوت در لیونل مسی و کورتوا بود!

بارسا در یک چهارم. تیم کونته شجاعانه بازی کرد اما مسی را نمی‌توان مهار کرد. گرچه نقش کورتوا در این باخت نیز پررنگ است که شب خوبی را در نیوکمپ پشت سر نگذاشت.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
مهاجم آرژانتینی بارسلونا - لیگ قهرمانان اروپا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تیم‌های بارسلونا و چلسی از ساعت 23:15 به مصاف هم رفتند که در پایان میزبان به بردی پر گل رسید و صعود کرد.

مشخصات بازی

روز و تاریخ: چهارشنبه، 23 اسفند 1396 برابر با 14 مارس 2018

تورنمنت: فصل 2017/18 لیگ قهرمانان اروپا - دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی

گلزنان و دقایق: مسی (3، 63)، دمبله (20)

گزارش بازی

دو تیم با ترکیب زیر به میدان آمدند:

ترکیب اصلی - بارسلونا - چلسی - لیگ قهرمانان اروپا

بازی هنوز شروع نشده بود که مسی روی اشتباه کورتوا گل اول را زد. پس از این گل چلسی به حملات همه جانبه روی آورد و چند فرصت تقریبا خوب هم داشت که ثمری نداشت. جدی‌ترین موقعیت شوت ویلیان بود که تراشتگن آن را مهار کرد. چلسی کمی از فشار حملاتش کاست تا روی توپگیری مسی، گل دوم را هم این بار توسط دمبله دریافت کند. بارسا با زدن گل دوم روحیه بیشتری گرفت و روی پاس عالی اینیستا، سوارز فرصت خوبی برای زدن گل سوم داشت که آن را به پای کورتوا کوبید. بازی با برتری بارسا دنبال می‌شد که روی اشتباه روبرتو که بدترین بازیکن بارسا بود، آلونسو فرصت بسیار خوبی را از دست داد که تراشتگن به خوبی واکنش نشان داد. سپس کانته بود که روی حرکتی انفرادی شانس به گل رسیدن داشت که باز هم آن را از دست داد. بازی برای دقایقی به جنجال کشیده شده بود و دو تیم به قضاوت اسکومینا اعتراض داشتند. پس از دقایقی که چلسی توپ را در اختیار داشت۷ ضربه آزاد آلونسو به تیرک عمودی برخورد کرد و به بیرون رفت تا نیمه اول با همان دو گل به سود بارسا به پایان برسد.

لیونل مسی - عثمان دمبله - بارسلونا - چلسی - لیگ قهرمانان اروپا

نیمه دوم هم با اشتباه عجیب کورتوا شروع شد و نزدیک بود سوارز دروازه را باز کند که البته خود کورتوا واکنش نشان داد. صحنه جنجالی بازی اما زمانی رخ داد که آلونسو در محوطه جریمه بارسا به زمین افتاد که در میان اعتراضات شدید بازیکنان چلسی، اسکومینا اعتقادی به خطا نداشت. چلسی نیمه دوم را بهتر شروع کرده بود. اولین تعویض بارسا و پائولینیو به جای اینیستا به زمین آمد. خبر بد برای بارسا مصدومیت بوسکتس بود که باعث شد آندره گومز به میدان برود. فشار چلسی لحظه به لحظه بیشتر می‌شد اما این بارسا بود که به گل سوم هم رسید. باز هم مسی باز هم عبور توپ از بین پاهای دروازه‌بان. این گل کار را تمام کرد و چلسی دیگر انگیزه‌ای برای بازگشت به بازی نداشت. بارسا هم بیشتر به کنترل بازی و توپ پرداخت. موقعیت جدی بعدی روی ضربه آزاد مسی به وجود آمد که کورتوا دفع کرد. در دقایق باقی مانده چند موقعیت نسبتا خوب از جمله ضربه سر رودیگر که به تیر برخورد کرد، روی هر دو دروازه خلق شد که ثمری نداشت و بارسا با برتری سه گله راهی یک چهارم نهایی شد.

شرح گل‌ها

بارسلونا 1-0 چلسی | لیونل مسی (3) | حرکتی که از خود مسی شروع شد. او که قصد داشت با دمبله یک و دو کند، در بین راه با شلوغی محوطه جریمه با پاس سوارز در زاویه‌ای بسته شوتی نه چندان محکم زد که کورتوا با واکنشی بسیار ضعیف مغلوب شد.

بارسلونا 2-0 چلسی | عثمان دمبله (20) | حرکت عالی مسی. او توپ را در میانه زمین از فابرگاس ربود و پس از جای گذاشتن دو مدافع چلسی، دمبله را در فضای خالی دید و پاسی خوب برای او ارسال کرد. دمبله هم با شوتی خوب، کار را تمام کرد.

بارسلونا 3-0 چلسی | لیونل مسی (63) | باز هم حرکت عالی مسی. پاس سوارز در پشت محوطه جریمه به مسی رسید و او هم با یک مانور زیبا، با کورتوا تک به تک شد و گل سوم!

ویدئوی خلاصه بازی

به زودی...