تساوی روز مبادا

چهاردهمین میزبانی پرسپولیس هم چندان خوش یمن نبود. پرسپولیسی ها در ۱۴ بازی که میزبان بوده اند تنها ۷ برد کسب کرده اند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
تساوی روز مبادا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

باید گفت که استراتژی پرسپولیس در این بازی کاملا مشخص بود. آنها می خواستند که نیمکت نشینهابه بازی بگیرند و از طرفی برای بازی با السد کمترین تلفات را داشته باشند که در هدف دوم موفق نبودند زیرا به نظر می رسد که ربیع خواه و احمدزاده که از مردان محبوب برانکو هستند در بازی در برابر السد نخواهند بود و حضور امیری در جناح راست و تعویض سوم پرسپولیس که آوردن یک وینگر چپ دیگر یعنی علوان زاده بود بر این تئوری مهر تایید می زد. اما پرسپولیس در این بازی از بازیکنانش چه چیزهائی را مشاهده کرد؟

۱/ حضور سید جلال حسینی بر روی نیمکت نشان از افکار برانکو برای آینده داشت .سیدجلال یک صخره بسیار محکم در خط دفاعی تیم پرسپولیس در سالی بود که چون فصل گذشته بهترین خط دفاعی لیگ را صاحب هستند. آنها تا اینجای کار که ۲۸ بازی انجام داده اند تنها ۱۳ گل خورده اند که معدل کمتر از یک گل خورده در دو بازی نشان از نقش مثبت فرمانده این خط دفاعی دارد. انصاری و خلیل زاده در این بازی در کنار هم قرار گرفتند و دفاع چپ متخصصی که در آغاز فصل از سپیدرود رشت آمد در این بازی بود و مصلح در این بازی بسیار جنگنده و خوب ظاهر شد و بجز در صحنه گل خورده پرسپولیس که مشکوک به آفساید در صحنه قبل از پاس گل آخر بود بسیار خوب ظاهر شد.

۲/ در خط میانی بشار رسن به میدان آمد تا بعد از مدتها برانکو یک بازیکن تکنیکی را در میانه میدان داشته باشد. مصدومیت ربیع خواه باعث شد که زوج آشنا کامیابی نیا و نورالهی دوباره کنار هم باشند و کمال زننده تک گل پرسپولیس بود و بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشت اما نورالهی در این بازی نشان داد که هنوز مشکلات دوری از میدان مسابقه را دارد. رسن هم نشانه های آشکاری از دوری از میدان را نشان می داد.

۳/ خط حمله پرسپولیس باز هم گل نزد! این بحران گل نزدن های خط حمله پرسپولیس به نظر پایان ناپذیر می آید. باید گفت نوع تاکتیک پرسپولیس که سانترهای بلند عدم استفاده از حرکت در عمق و سرعت و نرسیدن پاسهای مناسب از دلایل مهم این اتفاق هستند. همین گل نزدن ها تمرکز را پایین و دقت را هم کم کرده است و البته علیپور و منشا واقعا افت کرده اند.

 پرسپولیس یک امتیاز در کنار فرصت حضور به ذخیره هایش را در این بازی صاحب شد تا به انتظار مهمترین بازی اش پس از قهرمانی یعنی مسابقه در برابر السد بنشیند.