به شایعات لبخند می زنیم

شفر: در مسیر رسیدن به قله هستیم

سرمربی استقلال از عملکرد این تیم در ۲۰ دقیقه پایانی انتقاد کرد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
به شایعات لبخند می زنیم /  شفر: در مسیر رسیدن به قله هستیم
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

 سرمربی استقلال سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری درباره دیدار با گسترش فولاد تبریز صحبت های مختلفی مطرح کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

صحبت های اولیه؟

نیمه اول شانس کافی برای گلزنی داشتیم. اگر از موقعیت ها استفاده می کردیم سه یا چهار گل به ثمر می رساندیم. یک گل کافی نبود و باید با قدرت و شدت زیادتر برای زدن ضربه آخر اقدام می کردیم. زمانیکه از فرصت ها استفاده نکنیم، این اتفاقات رخ می دهد. ما خیلی پاس خوب به کناره ها ندادیم و ارسال های خوبی نداشتیم. در نیمه دوم فرصت هایی داشتیم اما خیلی استفاده نکردیم و در مجموعه به تساوی رسیدیم که نتیجه بدی نیست.

فرصت زیادی از دست دادیم

اگر گل دوم را می زدیم می توانستیم برنده باشیم اما موقعیت های زیادی را از دست دادیم. موضوع این است که به اندازه کافی برای ساخت تیم قوی تر زمان داریم داریم. در این مدت هفت ماه که در ایران هستم، خوب کار کردیم و چند بازیکن مصدوم شدند. امروز تیام را برای دیدار با الهلال تست کردیم و بازی مهمی پیش رو داریم و به یک امتیاز نیاز داریم تا صدرنشین شویم و از حالا به این بازی فکر می کنیم.

سفر به کویت برای دیدار با الهلال

ابراهیمی و چشمی را برابر الهلال نداریم و به دنبال جانشین مناسب هستیم. فردا راهی کویت خواهیم شد و کارمان را برای دیدار دشوار برابر الهلال آغاز می کنیم. ما می خواستیم بازی را بعد از گل اول عوض کنیم و چند فرصت داشتیم اما در ۲۰ دقیقه پایانی مسابقه تک روی کردیم و پاس خوب ندادیم. باید تیم را تغییر دهیم و بهتر و بهتر شویم.

به شایعات لبخند می زنم

پیام من برای هواداران این است؛ همه بازیکنان، همه اعضای کادرفنی، نه فقط من و بلکه تمام دستیاران من، ساناک، کولی، اشکان نامداری و بیژن طاهری عاشق استقلال هستیم. همه تمام تلاش خود را برای موفقیت استقلال انجام می دهیم. همه تلاش خود را برای بازی دوشنبه در پیش گرفتیم. در ۷ ماه گذشته که در استقلال بودیم، قلب خود را آوردیم برای استقلال و با قلب کار کردیم. در آسیا صدرنشین هستیم و شرایط تیم از گذشته بهتر است. روز اولی است که در این ورزشگاه حاضر می شوم و می خواهم از تماشاگران تشکر کنم. همچنین باید از همه هواداران تشکر کنم که ما را حمایت کردند. پیام من این است که یک ۹۰ دقیقه سخت در پیش داریم. من مدت بسیار طولانی است که سرمربی هستم و هرگز در این مدت این همه شایعه در فضای مجازی و رسانه ها ندیدم. شاید یک گروه پشت این مسائل هستند و ما طی هفت ماه استقلال را بالا اوردیم و نمی خواهیم تیم به پایین برگردد. همه عاشق تیم هستند و می خواهند به این شایعات لبخند بزنند. شایعاتی در روزنامه ها هست اما اسم نویسنده مشخص نیست و من به این شایعات لبخند می زنم.

ارزش ما بالا رفته است

در ماه های گذشته اگر ارزش استقلال را در سایت ترانسفرمارکت نگاه کنید می بینید که ۹ میلیون دلار بود و الان ارزش ما ۱۷ میلیون دلار است. این یک حقیقت است و ما ۷ بازیکن ملی پوش داریم که آقای کیروش از این بابت خوشحال است. همچنین پرسپولیس و دیگر تیم ها ملی پوش دارند. فوتبال می تواند وجهه خوبی از ایران در همه دنیا باشد.

همه بازیکنان با حداکثر توان بازی می کنند

تبریز شهر زیبایی است. زمانیکه شما می خواهید وارد مسابقات شوید، ۳ یا ۴ هفته برای آماده کردن تیم زمان دارید و سپس وارد فصل می شوید. وقتی من آمدم تیم کامل نبود و همه بازیکنان با حداکثر توان بازی کردند اما شرایط آمادگی جسمانی تیم خوب نبود. فکر می کنید چرا آلمان قهرمان شد؟ زیرا همه بازیکنان آماده بودند و در نهایت از نظر ذهنی آماده بودند. در بازی با الریان سرور تنها بازیکن ما بود که ایرانی نبود و دیگر بازیکنان داخلی بودند. چشمی و ابراهیمی در همه دیدارها به میدان رفتند و ما باید با آنها مدارا کنیم. شما زمانیکه می خواهید خانه بسازید باید ابتدا بیس بسازید و سپس خانه بسازید.

در مسیر رسیدن به قله هستیم

اگر می خواهید در آسیا بالا باشید، باید ۲۰ بازیکن آماده داشته باشید. نمی شود با چند بازیکن ۹۰ دقیقه بازی کرد و سپس بازیکنان به سفرهای مختلف و بازی های ملی و باشگاهی بروند. آنها خسته می شوند. دو سال برای ساخت یک تیم خوب زمان لازم است و ما می توانیم به زمانی برسیم که استقلال اول آسیا بود. ما می خواهیم به قله برسیم و راه سختی پیش رو داریم اما در میانه راه هستیم.

همه باید مسائل جدید را یاد بگیریم

امیدوارم مصدومان ما مانند باقری، برزای و غیره برگردند و در دیگر دیدارها بازی کنند. من علیه فدراسیون صحبت نمی کنم اما چیزی که مشخص است این است که فیفا برنامه های بین المللی را برای فدراسیون ها ارسال می کند و سپس AFC برنامه خود را مشخص می کند و به فدراسیون های هر کشور ارسال می کند و در نهایت هر کشور برنامه ریزی خود را انجام می دهد. بازیکنان ماشین نیستند که هر سه یا چهار روز یکبار بازی کنند. ما بازیکنان تیم ملی را ابتدا برابر نفت استراحت دادیم اما سپس آنها را به زمین فرستادیم. خیلی خوشحالم که بازیکنان تیم ملی زیادی دارم اما اگر بازی می کردند، مصدوم می شدند و کیروش از این موضوع استقبال نمی کند. فدراسیون به من گفت که کادر قبلی این را تایید کرده اما من برنامه را ندیده بودم و باید کاری انجام شود که برای فوتبال ایران بهتر است و همه باید هر روز یک چیز جدید یاد بگیریم. از جمله خود من و من هم باید هر روز یک چیز جدید یاد بگیرم.