دنیل ارزانی به ایران نمی آید

ستاره دو ملیتی ترجیح می دهد برای استرالیا بازی کند و به ایران نیاید.

  1. جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۳:۲۳ (۲ سال،۲ ماه قبل)
دنیل ارزانی  دنیل ارزانی به ایران نمی‌آید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دنیل ارزانی بعد از انتخاب به عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ استرالیا، به گمانه زنی ها درباره آینده اش پایان داد. آینده ای که مشخص نبود در استرالیا شکل می گیرد یا در ایران اما ارزانی با اعلام این نکته که اولویتش بازی برای تیم ملی استرالیا است پرده از تصمیم جدیدش برداشت. او که حالا در فهرست ۳۵ نفره برت فان مارویک برای حضور در جام جهانی قرار دارد امیدوار است همراه استرالیا به روسیه برود و به آرزوی دوران کودکی خود برسد. آرزویی که در آستانه تحقق است

دنیل ارزانی، ستاره جوان ملبورن سیتی که به عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ استرالیا انتخاب شد، اعلام کرد اولویتش بازی برای تیم ملی استرالیاست و نه ایران. ارزانی که دورگه ایرانی-استرالیایی است، پدیده این فصل فوتبال استرالیا بوده و در رای گیری برای انتخاب بهترین های لیگ استرالیا، به عنوان بازیکن جوان فصل انتخاب شد. درخشش ارزانی باعث شده حالا سرمربیان تیم های ملی ایران و استرالیا، بازی های او را به دقت زیر نظر بگیرند.

چند هفته قبل کیروش در مصاحبه ای تایید کرد که بازی های ارزانی را با دقت دنبال می کند و اگر او بتواند نظرش را جلب کند به اردوی تیم ملی ایران دعوت خواهد شد. ارزانی اما در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که ترجیح می دهد برای کدام تیم ملی بازی کند، گفت: «بی تردید استرالیا اولویت من است اما مساله این است که جام جهانی در راه است و من نمی توانم فرصت بازی در جام جهانی را از دست بدهم. این تجربه فوق العاده ای است.»

برت فان مارویک، سرمربی هلندی تیم ملی استرالیا نام ارزانی را در فهرست اولیه و ۳۵ نفره اش برای جام جهانی قرار داده و در صورتی که او در فهرست نهایی جای نگیرد، ممکن است کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی ایران او را به تیمش دعوت کند.

البته به نظر می رسد بازی برای استرالیا، معنای متفاوتی برای این ستاره جوان دارد: «این برای من اهمیت زیادی دارد. واضح است که وقتی خیلی کوچک بودم، بازی های استرالیا را تماشا می کردم. من همیشه آرزوی بازی برای آنها را داشتم و همیشه پوشیدن پیراهن سبز و طلایی استرالیا، اولویت من است. امیدوارم آن روز هر چه زودتر برای من برسد. پوشیدن این پیراهن برای من واقعا افتخار ویژه ای است. من با تماشای بازی های ستاره هایی مانند هری کیول و گری کیهیل بزرگ شدم و حالا آنها را از نزدیک می شناسم. این دیوانه کننده است. به همین دلیل منتظرم تا ببینم آیا می توانم همراه استرالیا به جام جهانی بروم یا نه.»

ارزانی این فصل ۱۸ بار برای ملبورن سیتی بازی کرده و روی هم ۱۱۹۵ دقیقه در زمین حضور داشته. او در این بازی ها ۲ گل به ثمر رسانده و بازیکن موثری برای ملبورن سیتی بوده. هر چند در اغلب بازی ها تعویض شده و ۹۰ دقیقه در زمین حضور نداشته. ارزانی در مورد اینکه آیا از نظر فیزیکی، آماده پذیرفتن چالش بازی های پرتعداد و بازی کردن در رقابت های ملی هست یا نه، گفت: «فکر می کنم از نظر فیزیکی، در همان سطحی هستم که باید باشم. من کاملا از این موضوع راضی هستم. واضح است که اثر منفی خیلی قوی شدن این است که کمی از سرعت شما کاسته می شود؛ بنابراین من از سطحی که در آن قرار دارم کاملا راضی ام.»

نمایش های درخشان ارزانی در این فصل باعث شده تا باشگاه های زیادی برای به خدمت گرفتن او ابراز علاقه کنند اما او قصد دارد یک فصل دیگر نیز برای ملبورن سیتی بازی کند: «فکر می کنم در حال حاضر برای من بهترین گزینه این است که یک فصل دیگر هم برای ملبورن سیتی بازی کنم؛ جایی که می دانم می توانم زیر نظر مربیانی خوب پیشرفت کنم. باشگاه حمایت زیادی از من کرد و این، باشگاهی است که من بیش از همه در آن پیشرفت کردم زیرا اینجا فرصت بازی پیدا می کنم و می توانم دائما با بازی کردن، بهتر شوم. شما بازیکنان استرالیایی فراوانی را می بینید که به اروپا می روند و خیلی زود برمی گردند که به نظر من دلیلش این است که آنها خیلی زود برای رفتن به اروپا اقدام می کنند. آنها باید در اینجا تجربه کسب کنند و روی بازی ها و آمادگی شان کار کنند و این همان کاری است که من انجام می دهم. من الان آماده تر از قبل هستم اما فکر می کنم هنوز هم باید قوی تر شوم. تا الان توانسته ام از پس مدافعان بزرگتر از خودم بربیایم و فکر می کنم این چیزی است که شما در لیگ های بزرگ زیاد شاهدش هستید. برنامه ام این است که ابتدا در لیگ استرالیا چیزی ببرم چون آن را لازمه کسب افتخارات بزرگتر در سایر نقاط دنیا می دانم.»

با توجه به رابطه خواهر خواندگی باشگاه های ملبورن سیتی و منچسترسیتی، بسیاری معتقدند که ارزانی می تواند مانند آرون موی، هافبک باتجربه استرالیایی، راهی قهرمان لیگ برتر انگلیس شود. دنیل در این مورد گفت: «فکر می کنم وقتی به آنچه گروه سیتی (کمپانی که مالک باشگاه های منچسترسیتی و ملبورن سیتی است) در چند سال گذشته در سراسر دنیا انجام داد نگاه می کنید، می بینید که واقعا سازماندهی فوق العاده ای دارند. اینکه بخشی از این گروه باشی، فوق العاده است. فکر می کنم ماجراجویی فوتبال برای هر کس متفاوت است اما هرگز نمی دانید آینده شما در کجا رقم خواهد خورد.»