پرسپولیس مقابل الجزیره فکر می کرد با تیم محلی بازی دارد

انصاری روی نیمکت باشد بهتر است تا دفاع وسط بازی کند!

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس فکر می کرد مقابل یک تیم محلی بازی می کند ولی همانطور که دیدیم دست کم گرفتن الجزیره باعث شکست مقابل این تیم اماراتی شد.

  1. سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۴:۳۳ (۲ سال،۲ ماه قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فرشاد پیوس درباره  شکست پرسپولیس مقابل الجزیره گفت: پرسپولیس به نظر من تیم الجزیره را بسیار دست کم گرفته بود. حتی خود ما پیشکسوتان تیم هم فکر می کردیم پرسپولیس به راحتی الجزیره را می برد، چون تیم حریف از ۵ بازی قبلی خود ۴ بازی را باخته و فقط یک مساوی گرفته بود. در مجموع فکر می کنم دست کم گرفتن حریف باعث این شکست شد.

وی افزود: پرسپولیس مرکز زمین را از دست داده و فضاهای بین خط دفاع و هافبک بسیار زیاد بود و آنها هرکار که خواستند در فضای پشت هافبک های ما کردند. اشتباهات فردی بازیکنان ما زیاد بود و پرسپولیس فکر می کرد مقابل یک تیم محلی بازی می کند و به راحتی از سد الجزیره خواهد گذشت، ولی همانطور که دیدیم دست کم گرفتن این تیم اماراتی باعث چنین نتیجه ای شد.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه صحبت هایش اظهار داشت: در بازی شب گذشته اشتباهات خیلی زیادی را شاهد بودیم بخصوص در خط دفاعی، به نظر من انصاری به درد دفاع وسط نمی خورد و باید در پست تخصصی خودش بازی کند. انصاری یا باید دفاع چپ بازی کند یا روی نیمکت بنشیند.

پیوس افزود: شجاع خلیل زاده هم خیلی اشتباه داشت و پاس های اشتباهی می داد و روی یکی از همین اشتباهات ما گل خوردیم. به نظر من پرسپولیس باید یک دفاع وسط خیلی خوب بگیرد تا این نقطه ضعف برطرف شود. درست است که فعلا پنجره نقل و انتقالاتی تیم بسته است، اما ما می توانیم از بین بازیکنان امید پرسپولیس یک دفاع وسط خوب پیدا کنیم تا در چنین مواقعی به مشکل برنخوریم.

وی همچنین درخصوص تاثیر غیبت سیدجلال در خط دفاع و رقم خوردن چنین نتیجه ای گفت: وقتی سید جلال نیست یک جای تیم می لنگد و ما یک رهبر خوب در زمین نداریم. واقعا نبود سید جلال ضربه بزرگی برای پرسپولیس بود و اگر این بازیکن در زمین بود مطمئنا ما چنین گل های دریافت نمی کردیم.

پیشکسوت پرسپولیس اظهار داشت: ما خیلی راحت می توانیم تیم الجزیره را در ورزشگاه آزادی گلباران کنیم و ۲ گل زده در زمین حریف هم می تواند خیلی تاثیرگذار باشد و نیروی مثبتی برای بازی برگشت به بازیکنان می دهد تا بتوانند با حمایت تماشاگران نتیجه خوبی را در دیدار برگشت کسب کنند.

پیوس همچنین افزود: به نظر من با آمدن منشا و رسن، تیم بهتر بازی کرد و همانطور که دیدید وقتی منشا به زمین آمد چقدر تاثیرگذار بود و با انگیزه بازی می کرد. به نظر من منشا در بازی های لیگ قهرمانان خیلی تاثیرگذارتر ظاهر شده تا بازی های لیگ، چون می خواهد خودش را به تیم های دیگر نشان دهد.

وی ادامه داد: رسن باید از اول بازی در زمین باشد تا در نیمه دوم به کار گرفته شود چون او در خط هافبک خاصیتی دارد که دیگر بازیکنان ندارند و می تواند با تکنیک و بازی سازی خوبی که دارد بهتر و تاثیرگذارتر باشد. از طرف دیگر نبود مسلمان هم خیلی تاثیرگذار بود، چون این بازیکن می تواند در خط هافبک حلال مشکلات باشد و ریتم خوبی به بازی پرسپولیس بدهد.

پیوس تاکید کرد: به نظرم برانکو باید طرز نگاهش را عوض کند و حداقل یک نیمه به مسلمان بازی دهد. با این حال معتقدم برانکو حرف اول و آخر را در تیم بزند و همانطور که در این چند سال اخیر دیدید چه تیم با صلابتی از پرسپولیس ساخته است.  مطمئن باشید با درایت برانکو و حمایت تماشاگران، پرسپولیس خیلی راحت الجزیره را در تهران شکست خواهد داد.

پیشکسوت پرسپولیس در پایان صحبت هایش گفت: با توجه به اینکه هنوز تکلیف پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس مشخص نشده ما باید بازیکنانی مثل صادق محرمی و حتی مسلمان را در تیم نگه داریم. پرسپولیس واقعا به یک نیمکت بسیار خوب احتیاج دارد و باید سه چهار بازیکن خوب بگیرد تا بتواند با قدرت همچنان مثل گذشته ادامه دهد.

میزان