زمانی: نتیجه سوپرجام را به رسمیت نمی شناسیم

فتاحی و سازمان لیگ به ۳۰ میلیون هوادار بی احترامی کردند

 عضو هیئت مدیره استقلال گفت: سازمان لیگ با اعلام نتیجه سوپرجام به میلیون ها هوادار استقلال بی احترامی کرده است.

  1. سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷ ساعت ۱۸:۴۶ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
زمانی-نتیجه-سوپرجام-را-به-رسمیت-نمیشناسیم-فتاحی-و-سازمان-لیگ-به-30-میلیون-هوادار-بیاحترامی-کردند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

 حسن زمانی درباره اظهارات سعید فتاحی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ مبنی بر قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام اظهار داشت: ما از حرکتی که فتاحی کرده، گله مند هستیم. ایشان بداند که به ۳۰ میلیون هوادار استقلال بی حرمتی کرده و بدون اینکه بازی برگزار شود، نتیجه را ۳ بر صفر اعلام کرد. امروز از تشکیل شورای تأمین مشخص بود که دنبال برگزاری بازی نبودند. شورای تأمین باید از ۱۰ روز قبل تشکیل جلسه می داد، نه یکی دو روز قبل بازی.

وی افزود: هیئت مدیره استقلال هیچ مشکلی برای برگزاری مسابقه ندارد. زمانی که ما و پرسپولیس توافق کردیم، باشگاه پرسپولیس گفت ما تا نیم فصل محروم هستیم و اگر قرار به تعویق بازی باشد، باید پس از نیم فصل برگزار شود. ما برای اینکه حسن نیت خود را ثابت کنیم، گفتیم که اشکالی ندارد و پرسپولیس با بازیکنان جدیدش به میدان بیاید.

عضو هیئت مدیره استقلال در مورد اینکه تقویم مسابقات زمانی برای برگزاری بازی نداشته، تصریح کرد: تقویم زمانی اجازه می دهد که استقلال و پرسپولیس یک طرف کار باشند. دو تا تیمی که هر کدام ۳۰ میلیون هوادار دارند و نباید به آنها استرس وارد کنیم.

زمانی در واکنش به اینکه نباید بین استقلال و پرسپولیس و تیم های دیگر تفاوتی قائل شد، عنوان کرد: مسابقه را می خواهیم ما دو تیم برگزار کنیم نه اینکه تاریخ تحمیلی بدهند و بگویند به هیچ وجه قابل تغییر نیست. آقای گرشاسبی در پرسپولیس اعلام کرد که نیم فصل پنجره باز شده و می توانیم با حضور بازیکنان جدید بازی کنیم.

وی با انتقاد از سازمان لیگ گفت: از صحبت های فتاحی مدیریت در سازمان لیگ را متوجه شدیم که مدیر مربوطه به جای تماس با مدیریت باشگاه استقلال مستقیم با سرمربی تیم تماس می گیرد. این از مدیریت سازمان لیگ. آقای فتاحی، با این تصمیم بی طرفی خودش را از دست داد. از فدراسیون و خود ایشان (فتاحی) می خواهم از تماشاگران استقلال رسما عذرخواهی کنند. ما اعلام کرده بودیم بهمن ماه بازی را برگزار می کنیم و پرسپولیس هم آماده است. آقایان بر چه اصلی، اصرار روی تاریخ ۲۹ تیرماه دارند؟

عضو هیئت مدیره استقلال خاطرنشان کرد: ما به تیم ملی بزرگسالان احترام گذاشتیم، تیم امید بازیکن خواسته دادیم، جوانان خواسته تحویل دادیم. به جای اینکه تشویق شویم، تنبیه هم شده ایم. استقلال در رده های مختلف، حسن نیت خودش را نشان داد. از روز اولی که فتاحی زمان سوپرجام را اعلام کرد، مخالفت کردیم.

زمانی که با رادیو ایران گفت وگو می کرد، ادامه داد: استقلال آنقدر بزرگ است که با رفتن بازیکنی کوچک ترین خدشه ای به آن وارد نمی شود. هر زمانی که پرسپولیس اعلام کند، با این تیم برای سوپرجام بازی خواهیم کرد. بهتر است فتاحی از تصمیمی که کارشناسی نشده بود، برگردد. مسئولیت عدم برگزاری بازی در تاریخ دیگر، برعهده فتاحی و سازمان لیگ خواهد بود. ما نتیجه سوپرجام را به رسمیت نمی شناسیم و کوتاه هم نمی آییم.

وی در مورد اینکه فتاحی اعلام کرده که با توافق پرسپولیس امکان برگزاری بازی در بهمن ماه بدون حضور بازیکنان تیم ملی وجود دارد، گفت: از تفاحی تشکر می کنم که اصلاح کرد و گفت که پرسپولیس آمادگی داشته بدون بازیکنان تیم ملی بازی کند. ما برای کمک به تیم ملی فوتبال حاضریم بدون بازیکنان تیم ملی برابر پرسپولیس بدون بازیکنان تیم ملیش بازی کنیم.