آذری: ۲۵ میلیارد تومان از بودجه ذوب آهن را در ۲ سال کم کردند

استعفای رسمی نکردم و پُست من یک هشدار بود!

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن مدعی شد که بودجه این باشگاه در دو سال اخیر، ۲۵ میلیارد تومان کاهش یافته است.

  1. یکشنبه ۳۱ تیر ۹۷ ساعت ۱۱:۵۰ (۲ سال قبل)
آذری: 25 میلیارد تومان از بودجه ذوب‌آهن را در 2 سال کم کردند/ استعفای رسمی نکردم و پُست من یک هشدار بود!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سعید آذری درباره استعفای خود از مدیرعاملی باشگاه ذوب آهن با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی اظهار داشت: همیشه همه چیز روبه راه است! فکر می کنم وضعیت باشگاه ذوب آهن با حدود پنج سال پیش که من به این باشگاه آمدم، بسیار بسیار تفاوت دارد. خدا را شکر این باشگاه جایگاه خوبی کسب کرده است و می توانیم به عملکرد خود افتخار کنیم.

وی ادامه داد: پیش از این پنج سال، رشته های فوتبال، وزنه برداری و والیبال در شرف نابودی بود. شاه بیت فعالیت ورزشی هر شرکت، فوتبال آن است و تیم فوتبال ذوب آهن که روزی نایب قهرمان آسیا بود، آرزو می کردند در لیگ برتر بماند! تمام زیرساخت ها نابود شده بود. امروز در ورزشگاه ملت بودم و یاد روزی که به باشگاه ذوب آهن آمدم، افتادم که چمن ما تبدیل به کاهدونی شده بود! می توانید از فرهاد کاظمی در این خصوص بپرسید که اجازه نمی داد تیم در این زمین تمرین کند. اکنون اما این مشکلات برطرف شده، بدهی های خارجی پرداخت شده و ذوب آهن به جایگاه خود بازگشته است.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با اشاره به تیتر یکی از روزنامه ها در انتقاد از شرایط بد پرسپولیس در خروج بازیکنان اصلی این تیم گفت: پنج بازیکن شایسته پرسپولیس از این باشگاه که قهرمان ایران است، جدا شدند و این نشان می دهد باشگاه در نگهداری ستاره های خود با چالش مواجه است. استقلال هم شرایط مشابهی دارد و بازیکنان این دو تیم بدون اینکه درآمدی برای باشگاه های خود داشته باشند، به تیم دیگری می روند. هر بازیکنی که از ذوب آهن برود باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار پرداخت کند. خوشبختانه کار اقتصادی خوبی در باشگاه انجام شده است. شما وقتی این موارد را کنار هم می گذارید، می بینید که ما دنبال این هستیم که حق و حقوق اعضای تیم را بگیریم. برای پرداخت حق و حقوق اعضای تیم قول هایی هم می دهند، اما پس از اینکه در آنجا (مدیریت کارخانه ذوب آهن) با رفتارهایی روبه رو می شویم که ناامیدکننده است، آدم دلشکسته می شود. ما هم می گوییم اگر مدیر توانمندتری دارید، بیاید و کار کند.

آذری با بیان اینکه او به همراه اعضای هیئت مدیره، بازیکنان و کادر فنی برای رسیدن ذوب آهن به جایگاه خود تلاش کردند، تصریح کرد: امروز در سیستم مدیریت ذوب آهن، علاقه لازم را نمی بینم و اگر روند به همین گونه باشد، ماندن من دیگر محلی از اعراب ندارد. از اعضای هیئت مدیره ذوب آهن تشکر می کنم. مجمع کارخانه ذوب آهن در دو سال گذشته، ۲۵ میلیارد تومان از بودجه باشگاه را کاهش داده است. هر سیستم دیگری بود، تاکنون نابود شده بود، اما ما مردانه کار کردیم. از ابوتراب فاضل و رسول برقی کار (مدیران کارخانه ذوب آهن) تشکر می کنم که اگر تلاش های آنها نبود، نابود شده بودیم.

وی با بیان اینکه اعضای باشگاه فصل گذشته اجازه ندادند کاهش بودجه باشگاه ذوب آهن به چشم بیاید، خاطرنشان کرد: چقدر باید تلاش کنیم تا باشگاه به شرایط مناسبی برسد و نقطه دردناک قضیه این است که نه برای کار تو ارزشی قائل هستند و تو همیشه بدهکار هستی! عملکرد باشگاه های دیگر را ببینید که بازیکن خود را بدون هیچ درآمدی ترک می کنند. هواداران این تیم ها از خروج بازیکنان اصلی ناراحت هستند. من چه کار باید در ذوب آهن می کردم که نکردم؟

مدیرعامل مستعفی باشگاه ذوب آهن که با برنامه رادیویی تهران ورزشی صحبت می کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش بودجه دلیل استعفای او بوده است یا خیر، اظهار داشت: وقتی به یک قهرمان قولی می دهیم، باید سر قول خود بمانیم. قهرمانی که در ۴۵ مسابقه مختلف به میدان رفته، جانش را کف دستش گذاشته و ممکن است اتفاقاتی چون قطعی نخاع یا ضربه مغزی برای او رخ دهد. قرارداد سال گذشته او باید تسویه شده باشد. اگر کسی گفت آذری به خاطر مسائل شخصی خود قد علم کرده، بدانید که دروغ می گوید. بازیکنان باید حق و حقوق خود را دریافت کنند و امیدوارم این اتفاق تا فردا (دوشنبه) بیفتد.

آذری با بیان اینکه مهلت پرداخت قرارداد اعضای تیم توسط AFC تا آخر ماه آگوست میلادی تمدید شده است، در پاسخ به این پرسش که چرا امید نمازی را تنها گذاشته است، گفت: اگر بخواهیم بدهکار کسی نباشیم و فصل را با قدرت آغاز کنیم، باید تا فردا پول بازیکنان را بپردازیم. من کسی را تنها نگذاشتم و فقط پست گذاشتم. من استعفای رسمی ارائه نکردم و با پُستم، به همه هشدار دادم. خودم روش استعفا را بلدم و می دانم برای استعفا باید استعفانامه ام را به صورت کتبی به رئیس هیئت مدیره باشگاه بدم. پُستی که گذاشتم، هشداری بود که حق و حقوق باشگاه را پرداخت کنند و بدانند در این پنج سال، چه اتفاقی در ذوب آهن رخ داده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۰ زمانی که من در باشگاه استیل آذین بودم، بودجه باشگاه ۳۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود. زمانی که در سال ۹۲ به باشگاه ذوب آهن برگشتم، نه تنها اثری از این مبلغ نبود، بلکه باشگاه ۲۷ میلیارد تومان بدهکار شده بود. یعنی ۵۷ میلیارد تومان در دو سال هزینه شد. من وام دار کسی نیستم. تمام تلاش خود را برای ذوب آهن به کار بسته ام و سابقه من مشخص است.

وی در خصوص گفته های یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن در مورد ارائه استعفای کتبی به هیئت مدیره باشگاه خاطرنشان کرد: از اعضای هیئت مدیره بپرسید که استعفای کتبی ارائه کرده ام یا خیر. من هیچ وقت استعفای رسمی نداده ام و پُست های من، هشداری برای پرداخت حقوق اعضای تیم است. باشگاه به دلیل کمبود بودجه، هنوز نتوانسته قرارداد قهرمانان المپیک خود یعنی کیانوش رستمی، بهداد سلیمی، سهراب مرادی و علی هاشمی را پرداخت کنیم.