پرسپولیسی که با رفتن ستاره هایش قوی تر شد!

تیم فوتبال پرسپولیس با توجه به اینکه برخی از ستارگان خود را از دست داده، ولی به نظر می رسد همچنان قدرت سابق خود را دارد.

  1. یکشنبه ۳۱ تیر ۹۷ ساعت ۱۱:۵۷ (۲ سال قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)
پس از اینکه باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی برخی از ستارگان خود مثل وحید امیری، صادق محرمی، محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده را از دست داد، خیلی از کارشناسان و رسانه ها عنوان کردند که این تیم ضعیف شده و قهرمان دو سال اخیر فوتبال ایران دیگر قدرت سابق خود را ندارد اما برخلاف این نظرات و با یک حساب سرانگشتی می شود متوجه شد که نه تنها پرسپولیس ضعیف نشده بلکه این تیم قوی تر هم شده است.
درست است که برانکو امسال چند مهره تاثیرگذار خود در سال های اخیر را در اختیار ندارد، ولی این تیم با توجه به محرومیتی که از حضور در نقل و انتقالات داشته، توانسته بازیکنان خوبی را جایگزین ستارگان از دست رفته خود کند.
از زمانی که صادق محرمی از پرسپولیس جدا شد خیلی ها گفتند که این تیم در فصل پیش رو دیگر مدافع راست مطمئن و خوبی ندارد و شاید تا چند سال جای خالی این بازیکن جوان پر نشود. در همین راستا باید گفت که پرسپولیسی ها در لیگ هجدهم حسین ماهینی که یکی از با تجربه ترین بازیکنان این تیم است را در اختیار دارند و حتی خرید جدید سرخپوشان یعنی مهدی شیری در نیم فصل به این تیم اضافه می شود که با این وجود دیگر نباید نگران دفاع راست پرسپولیس بود.
در خصوص محسن مسلمان هم بحث های زیادی مطرح شد که در نبود او پرسپولیس دیگر بازیساز ندارد و جای خالی این هافبک در فصل پیش رو احساس می شود. البته کسی نمی تواند ضعف پرسپولیس در بازیسازی برای نیم فصل اول لیگ را کتمان کند، ولی پرسپولیس موفق شد سروش رفیعی که یکی از بهترین هافبک های بازیساز ایران است را به این تیم برگرداند. رفیعی با توجه به محرومیت پرسپولیس از نیم فصل به این تیم اضافه خواهد شد و او می تواند جایگزین خوبی برای مسلمان باشد. همچنین این تیم بشار رسن هافبک عراقی و بازیساز خود را در اختیار دارد که قطعا با حضور این بازیکنان تیم برانکو ضعفی در بازیسازی برای فصل پیش رو نخواهد داشت.
در مورد خیریت پرسپولیس هم مثل دیگر ستارگان از دست رفته پرسپولیس صحبت و نظرات زیادی مطرح شد، ولی باید گفت که این مهاجم خیلی وقت است که دیگر در 11 بازیکن ثابت پرسپولیس نیست و جایگزینان نسبتا خوبی هم پیدا کرده است. علیپور و منشا هرچند بالا و پایین هایی داشتند، ولی هر دو موفق شدند جای خالی طارمی را در ترکیب تیم برانکو پر کنند. در همین راستا هم مهدی شریفی دیگر بازیکن جدید پرسپولیس در نیم فصل به این تیم اضافه می شود و می تواند به قدرت خط حمله پرسپولیس بیفزاید.
در خصوص وحید امیری که به تیم ترابوزان اسپور ترکیه پیوست و فرشاد احمدزاده هم که چند هفته ای است به لهستان رفته، صحبت های بسیاری از سوی هواداران این تیم مبنی بر ضعف پرسپولیس در خط هافبک و حمله مطرح شد، ولی شواهد نشان می دهد که سرخپوشان خیلی هم جای خالی این ۲ بازیکن خود را احساس نخواهند کرد. امید عالیشاه از آغاز فصل می تواند برای پرسپولیس به میدان برود و این می تواند خبر خوشحال کننده ای برای هواداران پرسپولیس باشد، ضمن اینکه احمدنوراللهی هم چندین بازی به عنوان وینگر برای پرسپولیس به میدان رفت. همچنین مهدی ترابی دیگر بازیکن جدید پرسپولیس است که از نیم فصل به ترکیب اضافه خواهد شد که قطعا با وجود ترابی دیگر برانکو مشکلی در وسط زمین و پست وینگر نخواهد داشت.
با یک محاسبه ساده می شود متوجه شد که قهرمان دو فصل اخیر فوتبال ایران، در این فصل نه تنها ضعیف نشده بلکه قوی تر هم شده است. چرا که با توجه به جذب بازیکنان جدید و با کیفیت، این باشگاه موفق شده تا علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش خود را حفظ کند و قطعا با توجه به این شرایط قدرت سرخپوشان در نیم فصل زیادتر از قبل خواهد شد.
بدترین حالت برای شاگردان برانکو در نیم فصل اول لیگ هجدهم می تواند حضور در جمع ۴ تیم بالای جدول باشد که البته خیلی هم بد نیست و این تیم می تواند با بازیکنان جدیدش که در نیم فصل به این تیم اضافه می شوند برخی ناکامی های احتمالی خود را در نیم فصل اول جبران کند.