انفعال فدراسیون ۵ ستاره برای جام ملت ها

با اتمام جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، کشورهای مختلف برای مسابقات آتی خود برنامه ریزی کردند. حتی کشورهای آسیایی مانند چین، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و عربستان دیدارهایی را برای آمادگی زیادتر تا جام ملت های آسیا هماهنگ کرده اند.

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
انفعال فدراسیون 5 ستاره برای جام ملت‌ها
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

با این وجود فدراسیون فوتبال ایران تاکنون که کمتر از یک ماه تا روزهای موسوم به فیفا دی که تیم های ملی بدون قید و شرط می توانند بازیکنان خود را از باشگاه های مختلف دنیا در اختیار بگیرند، برنامه ریزی نکرده است.

پنجره بعدی فیفا از سوم تا یازدهم سپتامبر است و در همین زمان لیگ برتر تعطیل خواهد شد اما مشخص نیست تیم ملی بتواند اردو یا حتی بازی تدارکاتی داشته باشد. طبق پیش بینی قبلی کارلوس کیروش، تیم ملی باید در این پنجره دو بازی تدارکاتی داشته باشد.

در همین پنجره ژاپن و کره جنوبی در تورنمنتی با کاستاریکا و شیلی دیدار می کنند اما در همین زمان هیچ دیداری برای تیم ملی فوتبال ایران هماهنگ نشده است.

علاوه بر مشخص نبودن بازی های تدارکاتی، تیم ملی فعلا سرمربی هم ندارد و معلوم نیست کیروش به ایران بازگردد یا نه. این پایان بی سروسامانی تیم ملی نیست و فدراسیون با اتمام قراردادش با شرکت آدیداس، مشخص نکرده که تیم ملی با چه البسه ای در اردوها و بازی های تدارکاتی آتی شرکت می کند.

اگر خوش بینانه به این وضعیت نگاه کنیم، تیم ملی چند روز مانده به روزهای موسوم به فیفا دی، سرمربی و البسه خود را انتخاب می کند اما تیمی در آن زمان باقی نمانده که فدراسیون فوتبال بخواهد با آن ها برای روزهای فیفا دی به توافق برسد و باز هم قصه حضور تیم هایی مانند سیرالئون و گینه تکرار خواهد شد.

تا وقت تنگ نشده، فدراسیون فوتبال باید فکری به حال این وضعیت بکند.
همرسانی نوشتار: